Premium burgers: brioche bun in opmars
Burgers blijven een publieksfavoriet binnen streetfood: ze zijn herkenbaar, breed inzetbaar en makkelijk te vertalen naar lunch, diner, delivery en zelfs ontbijt. De groei zit vandaag vooral in gourmetvarianten. Gasten verwachten meer kwaliteit en beleving, terwijl ondernemers zoeken naar manieren om zich te onderscheiden. De premiumisering begint steeds vaker bij de bun: die bepaalt in grote mate de eerste indruk.
Binnen dit premiumsegment wint de brioche bun terrein. Door het verrijkte deeg, met onder meer boter en ei, heeft brioche een zachte structuur, lichtzoete smaak en goudbruine korst. Dat maakt het brood geschikt voor uiteenlopende burgerstijlen: van klassiek rund tot kip en pulled pork, maar ook bij wereldse smaakcombinaties met uitgesproken kruiding en sauzen.
Voor professionals is functionaliteit minstens zo belangrijk als smaak. Een bun moet voldoende veerkracht hebben om sappige ingrediënten en sauzen op te vangen, zonder te scheuren of zompig te worden. Ook warmhoudtijd, handling en consistente kwaliteit tussen shifts zijn belangrijk, zeker op piekmomenten en bij take-away en delivery waar textuurverlies sneller zichtbaar wordt.
Groot gebruiksgemak
Om aan deze eisen te voldoen lanceert Pastridor de Chef’s Pride Premium Brioche Hamburger Bun een voorgesneden brioche bun met natuurlijke ingrediënten en artisanale look die ontwikkeld is voor een snelle en consistente verwerking in professionele keukens.
Na ontdooien is de bun snel inzetbaar in de mise-en-place. Tijdens de service is vooral de combinatie van een zacht kruim en voldoende veerkracht relevant: de bun behoudt beter zijn structuur. Kort toasten of grillen van de snijkant geeft extra bite.
Chef Tim Brinkman (Cuminda di Tim): “De brioche bun blijft lang goed, smaakt heerlijk en werkt heel mooi als je hem even grilt.”
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Italiaans streetfood voor de zomerkaart
De Italiaanse keuken blijft ook binnen streetfood een belangrijke inspiratiebron. Zeker voor zomerse eetmomenten is deze keuken relevant: toegankelijk, ambachtelijk en vol smaak. Drie broodklassiekers tonen hoe veelzijdig Italiaans streetfood kan zijn.
Lees berichtDe Bungelaer wint Pastridor Sandwich Showdown op Gastvrij Rotterdam
Wedstrijd - Tijdens de vakbeurs Gastvrij Rotterdam is Hotel-Restaurant De Bungelaer uit Beers uitgeroepen tot winnaar van de Pastridor Sandwich Showdown 2025. Chef-kok Frank Willems en zijn 17-jarige stagiaire Maud van der Velden overtuigden de jury met hun creatie: het broodje Ssamyang chicken.
Lees berichtPastridor en Story Pies bakken voor Stichting Jarige Job
Actie - Pastridor, merk van Lantmännen Unibake, en Story Pies slaan de handen ineen voor een smakelijke en sociale missie. Samen lanceren zij de Cinnamon Swirl, een Scandinavisch kaneelbroodje waarvan een deel van de opbrengst direct ten goede komt aan Stichting Jarige Job.
Lees berichtLantmännen Unibake neemt Boboli Benelux over
Overname - Lantmännen Unibake, een van de grootste bakkerijgroepen van Europa en onderdeel van de Zweedse coöperatie Lantmännen, neemt Boboli Benelux BV over. Met de acquisitie versterkt Unibake de positie op de Nederlandse markt en verstevigt het zijn aandeel in het snelgroeiende segment van hartige bakkerijproducten.
Lees berichtING Research voorziet gematigde uitgavengroei in 2025
Analyse - Uit een analyse van ING-transactiedata blijkt dat de vrije consumentenuitgaven gedurende de eerste maanden van dit jaar licht zijn gestegen. Consumenten hebben meer goederen aangeschaft, maar minder diensten afgenomen. Voor de rest van 2025 zijn de signalen gemengd, zo constateert ING Research. Het vertrouwen onder consumenten is laag en de spaarzin hoog, maar de koopkracht neemt toe: een recept...
Lees berichtKlant moet straks extra betalen voor plastic on-the-go-verpakking
Politiek – Maaltijdproducten en bekers voor ‘to-go’ , die milieuvervuilend zijn verpakt in plastic, worden vanaf 1 juli 2023 belast. Tevens komt er een verbod op het gratis verstrekken van wegwerpbekers bij verkooplocaties. Voor deze plastic producten moet de koper straks extra gaan betalen.
Lees bericht
_(Medium)_480_320_90_s_c1.jpg)