Welk meubilair kies je voor het inrichten van het terras van je restaurant?


Kies bij voorkeur stoelen met een stalen onderstel in plaats van vier poten

Zodra de lente zich aandient moet je je als horeca-eigenaar weer richten op het ontvangen van bezoekers op je terras aan het water. Want met het veranderen van het klimaat in Nederland hebben we soms al in maart de eerste mooie dagen en die wil je als het even kan meepikken.

Het terras is je visitekaartje. Dit is wat voorbijgangers zien als ze langs je zaak lopen en wat hen doet besluiten om wel of niet een tafeltje uit te kiezen. Het is dus belangrijk om goed na te denken over de inrichting en het meubilair en de verdere aankleding.

Wat is goed terrasmeubilair?

De meningen zijn uiteraard verdeeld over wat goed terrasmeubilair is. Maar over een paar dingen zijn de meesten het wel eens. Een terrastafel moet groot genoeg zijn om couverts neer te kunnen leggen. De tafel moet stabiel staan en mag absoluut niet wiebelen. Gasten moeten niet voortdurend hoeven vrezen dat ze een glas cola of rode wijn over zich heen kunnen krijgen. Voor terrasstoelen geldt hetzelfde verhaal. Niets zo irritant als een stoel die wiebelt en waar op je heel voorzichtig moet gaan zitten en waarvan je behoedzaam op moet staan om niet met stoel en al om te kieperen. Zeker oudere gasten moeten natuurlijk niet ten val komen op je terras en hun heup breken. Kies bij voorkeur stoelen met een stalen onderstel in plaats van vier poten. Die staan het meest stabiel en je kunt ze gemakkelijk stapelen als je na sluitingstijd je terras opruimt. Dit is in de meeste gevallen verplicht om vandalisme te voorkomen en hangjeugd te ontmoedigen. En het maakt het schoonmaken van het terras natuurlijk ook een stuk gemakkelijker. Een schoon terras is noodzakelijk wil je je gasten niet wegjagen.

Zonbescherming

Zorg ervoor dat er voldoende beschutte plaatsen zijn op je terras. Sommige gasten vinden het heerlijk om in de volle zon te zitten, maar de meesten verkiezen de schaduw. Een paar fleurige parasols of een luifel kunnen daarvoor zorgen. Zeker tijdens warme zomerdagen is het belangrijk om schaduw te bieden, want mensen die te lang achter elkaar in de zon zijn kunnen een hitteberoerte oplopen en dat kan zeer ernstige gevolgen hebben. In het vroege voorjaar of de herfst kun je terrasverwarming overwegen zodat gasten ook buiten kunnen zitten als het wat frisser is.

Koop je terrasmeubilair bij de beste leverancier

Als je op zoek bent naar nieuw meubilair voor je horeca terras, dan kun je daarvoor terecht bij Kaja. Zij bieden verschillende stoelen en tafels waarmee je je terras gezellig kunt inrichten zodat voorbijgangers graag jouw gast worden. Je kunt voor een grote order een offerte op maat aanvragen en een leveringsafspraak maken, zodat je nieuwe meubilair wordt geleverd als jij je terras klaar hebt voor een nieuw en hopelijk succesvol terrassenseizoen.

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Salsa Shop opent eerste restaurantlocatie in Haarlem

Formulenieuws - De Mexicaanse restaurantketen Salsa Shop heeft deze week zijn eerste vestiging in Haarlem geopend. Het restaurant aan de Kruisstraat is de negentiende vestiging van de keten in Nederland en richt zich op zowel inwoners als bezoekers van de binnenstad.

Lees bericht


Lekker aan de Linge heeft leukste terras aan het water

Verkiezing - Lekker aan de Linge in Enspijk is verkozen tot het leukste terras aan het water van het Rivierengebied 2026. Dat is de uitkomst van de jaarlijkse publieksverkiezing van Stichting Bureau Toerisme. Gedurende een maand brachten duizenden bezoekers hun stem uit op een van de 45 deelnemende terrassen uit de regio.

Lees bericht


De Kuyper lanceert Batched Spritz-cocktails voor de horeca

Introductie - Koninklijke De Kuyper breidt zijn cocktailassortiment voor de horeca uit met een nieuwe Batched Spritz-range. De cocktails komen in de varianten Elderflower Spritz en Limoncello Spritz in Nederland, verkrijgbaar in een fles van 100 cl en een 20-liter KeyKeg. Daarnaast wordt een Orange Spritz gelanceerd, exclusief in KeyKeg-formaat.

Lees bericht


Khova lanceert prestatieplatform voor retail en horeca

Platform – Khova introduceert een nieuw prestatieplatform dat operationele data vertaalt naar concrete acties voor medewerkers en managers in de retail- en hospitalitysector. Het platform is ontwikkeld voor organisaties met meerdere locaties en moet bijdragen aan een consistente uitvoering op de werkvloer.

Lees bericht

Ralf Benda wordt nieuwe voorzitter van KHN

Benoeming - Ralf Benda wordt per 1 september 2026 de nieuwe voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland (KHN). Hij volgt Marijke Vuik op, die sinds 1 juli voorzitter is van MKB-Nederland. De Ledenraad van KHN heeft unaniem ingestemd met de benoeming. De officiële overdracht vindt in augustus plaats.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid