7UP vervangt groene fles voor transparante versie
Frisdranken - Vrumona, bottelaar van 7UP in Nederland, vervangt met ingang van half februari de iconische groene fles van 7UP van glas en PET voor een transparante fles van ongekleurd PET. Reden van de omschakeling is een volgende stap naar een verdere circulaire economie.
De flessen van 7UP zijn sinds de introductie in 1929 altijd groen geweest en daar komt nu voor het eerst sinds 92 jaar wereldwijd verandering in. Met de nieuwe pay-off ‘Clearly 7UP’speelt het frisdrankenbedrijf in op de verdere verduurzaming. Duurzaamheidsmanager Martine Kruiswijk van Vrumona: “Het invoeren van de transparante fles ondersteunt het ’bottle to bottle-principe van Vrumona waarbij elke PET-fles steeds weer opnieuw een PET-fles wordt.”
De stap van groene naar transparante flessen is niet alleen voor Vrumona een belangrijke stap, maar ook voor de merkeigenaar PepsiCo. De transparante fles is gemakkelijker recyclebaar, zodat weer nieuwe rPET- flessen kunnen worden ingezet. Dit draagt bij aan het doel van PepsiCo om uiteindelijk 100% van alle verpakkingen te recyclen.”
Transparantie
Uit onderzoek door Vrumona blijkt bovendien dat een heldere ongekleurde PET-fles beter aansluit bij de wens van consumenten naar meer transparantie over de ingrediënten en samenstelling van een product. Zo geeft 1 op de 4 consumenten aan dat de transparante fles bijdraagt aan een betere smaakperceptie en aankoopintentie. En zelfs 40% van de consumenten geeft aan dat zij een transparante fles ook eerder zouden recyclen.
Bron: @FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Duyvis bewijst na ruim 220 jaar nog altijd relevant te zijn
Introductie - Het oudste merk binnen het wereldwijde portfolio van PepsiCo blijkt gewoon Nederlands. Duyvis, opgericht in 1806 in de Zaanstreek, bestaat inmiddels ruim 220 jaar en komt met een nieuwe smaaklijn. Duyvis is nog altijd marktleider in noten en borrelnootjes in Nederland.
Lees berichtDoritos geeft Haagse snacks eigen twist tijdens actieweek
Actie - Doritos lanceert van 14 tot en met 31 mei de eerste editie van de ‘Doritos Loaded Week’ in Den Haag. Tijdens de campagne krijgen bekende Haagse snacks zoals kibbeling, saté en het broodje bal een opvallende make-over met Doritos als basis.
Lees berichtVVD-Kamerlid Rosemarijn Dral op werkbezoek bij Vrumona
Frisdranken - Bij frisdrankproducent Vrumona in Bunnik vond gisteren een verdiepend gesprek plaats met Rosemarijn Dral (VVD) over de impact van de huidige verbruiksbelasting op het MKB en het belang van een eerlijker fiscaal beleid binnen de voedingsmiddelenindustrie.
Lees berichtPepsi en Vrumona lanceren campagne ‘Better With Pepsi’
Campagne - Na de re-branding campagne afgelopen jaar waarin het merk Pepsi een volledig nieuwe visuele identiteit kreeg, lanceren Pepsi en Vrumona nu de eerste global “MEALS” campagne met de titel “Better With Pepsi” in Nederland. Het wordt de grootste 360-campagne sinds jaren en is te zien op o.a. TV, online, de winkelvloer en in de horeca.
Lees bericht‘Vierkante Doritos’ is actie met A Minecraft Movie
Actie - Na speculaties op sociale media en verschillende berichten in de media over de komst van een vierkante Doritos-chips, is duidelijk geworden dat die boodschap samenhing met een promoactie samen met A Minecraft Movie.
Lees berichtHorecaEvenTT blijft vaste waarde in het noorden
Vakbeurzen – De vakbeurs HorecaEvenTT in de WTC Expo in Leeuwarden werd goed bezocht. Traditioneel bezoeken altijd veel horecaondernemers van de Waddeneilanden de vakbeurs en ook die waren deze keer weer aanwezig. De beurs valt verder altijd op door de warme aankleding van de expositieruimte en de verzorgde stands.
Lees bericht