AdministratieCheck van Belastingdienst druk bezocht door horeca


De Belastingdienst ziet dat veel horecaondernemers worstelen met hun administratie / Foto bij: Belastingdienst

Belastingen - De Belastingdienst ziet dat veel horecaondernemers worstelen met hun administratie. Bonnen raken kwijt, facturen blijven liggen en een vaste administratieroutine ontbreekt regelmatig. Om ondernemers hierbij te ondersteunen, introduceerde de dienst begin dit jaar de zogenoemde AdministratieCheck. Inmiddels maakten in het eerste kwartaal van 2026 al meer dan 900 horecaondernemers gebruik van de online tool.

De AdministratieCheck richt zich zowel op startende als bestaande ondernemers in de horecasector. Via negen praktische vragen krijgen gebruikers inzicht in hoe zij hun administratie beter kunnen organiseren. Daarbij gaat het onder meer over kassasystemen, boekhouding en bewaarplichten. De check is anoniem en geeft direct praktische verbeterpunten. Volgens Jan Vedder, landelijk projectleider Horeca bij de Belastingdienst, levert een goede administratie ondernemers meer overzicht en minder risico op fouten op. “Het kost weinig tijd en geeft snel inzicht in waar je administratie goed op orde is en waar je nog stappen kunt zetten,” aldus Vedder.

Digitaliseren

Uit de eerste ervaringen blijkt dat vooral digitalisering een belangrijke rol speelt. De Belastingdienst adviseert horecaondernemers onder meer om gebruik te maken van digitale afrekensystemen. Daarmee kunnen transacties, btw-tarieven en kasstromen nauwkeuriger worden geregistreerd en eenvoudiger worden bewaard. Ondernemers zijn verplicht deze gegevens tot zeven jaar terug beschikbaar te houden. Ook het gebruik van online boekhoudsoftware wordt nadrukkelijk aanbevolen. Hiermee kunnen kassagegevens automatisch worden verwerkt in de administratie, wat tijd bespaart en de kans op fouten verkleint. Bovendien zijn de kosten voor dergelijke systemen fiscaal aftrekbaar.

Bewaarplicht

Daarnaast wijst de Belastingdienst ondernemers op de wettelijke bewaarplicht. Administratieve gegevens moeten in de meeste gevallen zeven jaar worden bewaard; voor gegevens rond onroerende zaken geldt een termijn van tien jaar.

De AdministratieCheck is beschikbaar via de website van de Belastingdienst.

Bron: Belastingdienst/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Sfeer belangrijker dan biermerk bij keuze WK-café

Horeca - Nederlanders kiezen vooral voor gezelligheid wanneer zij buitenshuis naar WK-wedstrijden kijken. Dat blijkt uit consumentenonderzoek van GfK by NIQ onder ruim 10.000 Nederlanders. Van de ondervraagden geeft 10 procent aan van plan te zijn wedstrijden van het WK in een bar of café te volgen.

Lees bericht


Wedstrijd ‘Leukste terras aan het water’ van start

Wedstrijd - De zoektocht naar het leukste terras aan het water van het Rivierengebied is weer begonnen. Vanaf vandaag kunnen inwoners en bezoekers stemmen op hun favoriete terras tijdens de jaarlijkse publieksverkiezing die inmiddels is uitgegroeid tot een vaste zomertraditie in de regio.

Lees bericht


OLA lanceert roze Pride Raket voor World Pride Amsterdam

Actie - Ter gelegenheid van World Pride Amsterdam 2026 introduceren OLA en COC Nederland een opvallende nieuwe variant van het raket-ijsje, de Pride Raket. Het ijsje is volledig roze gekleurd en moet deze zomer uitgroeien tot een zichtbaar symbool van inclusiviteit, diversiteit en vrijheid.

Lees bericht






© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid