‘Beter Eten Festival laat zien waar AH nu staat’
Festival – Albert Heijn organiseerde vrijdag 29 en zaterdag 30 april het eerste Beter Eten Festival in Expo Haarlemmermeer. Ruim 13.000 betalende bezoekers brachten een bezoek aan het festival. AH wilde met het event laten zien dat gezond eten nu al toegankelijker en beschikbaar is. CEO Marit van Egmond van AH daarover: “Maar om het eten echt gezond te maken hebben we nog een lange weg te gaan. We zitten nu op zo’n 10 procent van die weg”
Het boek ‘Samen op weg naar beter eten’, dat de topvrouw vorig jaar uitgebracht, vormde de directe aanleiding voor de organisatie van het festival. Alleen kon het niet samenvallen met het verschijnen van het boek vanwege de coronamaatregelen. Van Egmond wilde het festival omdat je niet alleen moet lezen over gezonde voeding, maar je het ook moeten kunnen zien, proeven en ervaren. En dat was op het festival volop mogelijk. Het event in het natuurlijk verlichte Libéma-expogebouw in Vijfhuizen had de opzet van een foodfestival. Overal waren de meest uiteenlopende hapjes en drankjes te proeven. Veel aandacht voor plantaardige voeding, maar ook frisdrankproducenten waren aanwezig en zelfs Ariel als wasmiddelenmerk. Want ook al was het thema beter eten, ook duurzaamheid in eten en drinken en andere producten kreeg aandacht op het festival. Zo bracht Coca-Cola op een ludieke manier duurzaamheid in beeld met een compacte recyclemachine.
Keurmerk
Maar het draaide vooral om eten en drinken. In verschillende zones op het eventterrein waren actuele thema’s uitgezet en kreeg de bezoeker een beeld van het gezonde aanbod dat al bij Albert Heijn beschikbaar is. Zoals de samenwerking met ruim 1000 boeren en telers, waarmee afspraken zijn gemaakt over de teelt en wijze van produceren, lange termijn afspraken over prijzen en condities, zodat de bedrijven blijvend kunnen investeren in nieuwe, duurzamere technieken. Die producten zijn voortaan in de winkels ook herkenbaar met een eigen keurmerk.
Uitdagingen
Maar ook op het gebeid van plantaardig en biologische producten werd er van alles verteld door AH-medewerkers tijdens de twee dagen. Daarnaast waren er diverse workshops. En voor de relaties van Albert Heijn was er op de eerste dag nog een mini-congres waar diverse sprekers van politieke en maatschappelijke organisaties optraden. Marit van Egmond zelf gaf tijdens een persoonlijke ontmoeting met een aantal mediapartijen, waaronder @FoodClicks, een toelichting op de reden waarom zij het persoonlijk zo belangrijk vindt dat het festival er is. Gezonde voeding en duurzaamheid zijn lastige onderwerpen binnen een supermarkt, waar niet alleen ook veel ongezonde producten worden verkocht, maar duurzaamheid staat soms ook op gespannen voet met efficiency en CO2- en stikstof-issues. Niet altijd is de meest diervriendelijke of natuurlijke weg, ook de meest milieuvriendelijke of is passend bij een bepaalde verkoopprijs. “We staan als retail voor enorme uitdagingen. We zitten net aan het einde van een moeilijke pandemieperiode, die ook er voor heeft gezorgd dat veel jongeren minder goed in hun vel zitten. We hebben de situatie in Oekraine dat wellicht leidt tot een hyperinflatie. Ruim een miljoen mensen zitten nu al onder de armoedegrens en met de stijgende prijzen, zal dat aantal snel toenemen,” aldus Van Egmond. De vraag is dan hoe kunnen we die mensen helpen en aansluiten bij doelstellingen als gezonde voeding? Dat gaat verder dan roepen: dit product is goedkoop, of dit product is gezond.”
Reis
Op de vraag of Albert Heijn niet meer kan doen om mensen te helpen bij hun gezonde keuze, was Van Egmond helder. “Je kunt altijd meer doen en we zetten stappen. We zitten nu op zo’n tien procent, dus we hebben nog 90 procent te gaan. Het festival vormt daarvoor de aftrap. Het laat zien waar we nu staan. Vanaf nu gaan we verder op die reis.”
Bron: @FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Ben & Jerry’s en Aldi winnaars bij VriesVers Prijzen 2025
Verkiezing - In Theater De Speeldoos in Baarn zijn de prestigieuze VriesVers Prijzen van het Jaar 2025 uitgereikt tijdens het VriesVers WinnaarsEvent “Colden Globes”. Ben & Jerry’s werd bekroond tot VriesVers Merk van het Jaar 2025, gevolgd door Crosta & Mollica en Ola.
Lees berichtKoningin Máxima opent Verspillingsvrije Week 2025
Actieweek - Met de onthulling van het campagnebeeld gaf Koningin Máxima gisterochtend het officiële startsein voor de Verspillingsvrije Week 2025. Centraal dit jaar staat het thema houdbaarheid. Jongeren, professionals en ondernemers lieten tijdens de opening zien hoe zij verspilling tegengaan - thuis, in de horeca en in de voedselketen.
Lees berichtInkoop plantaardig Rewe Group moet naar 60 procent
Buitenland - Rewe Group, het moederbedrijf achter (onder andere) Rewe en Penny – en eigenaar van Lekkerland -, publiceerde onlangs haar eiwitstrategie. Het maakte daarbij ook haar eigen eiwitdoelstelling bekend: het wil in 2035 de inkoop – dus niet de verkoop – van plantaardige producten bij Rewe en Penny Duitsland verhoogd hebben tot 60 procent. Dat meldt het foodvakblad FoodPersonality.
Lees berichtAlbert Heijn en franchisenemers sluiten nieuw akkoord
Formulenieuws – Albert Heijn en de Vereniging Albert Heijn Franchisenemers (VAHFR) hebben een akkoord bereikt over nieuwe afspraken die hun samenwerking toekomst bestendig maken. Met het nieuwe akkoord komt ook een einde aan de juridische procedure die sinds 2014 liep.
Lees berichtUdea-worstenbroodje winnaar Bio-product tijdens Netwerkdiner
Bijeenkomst – Tijdens het jaarlijkse Bio-Netwerkdiner, georganiseerd door BioNederland, kwamen op 5 juni ruim 200 professionals uit de biologische keten bijeen in de Prodentfabriek in Amersfoort. De avond bood inspiratie, netwerkgelegenheid én erkenning voor innovaties en inzet binnen de sector.
Lees berichtPathé popcorn voortaan te koop bij Albert Heijn
Bioscopen - Een primeur voor iedereen die graag snackt tijdens het filmkijken. Voor het eerst is de echte Pathé popcorn verkrijgbaar in de Nederlandse supermarkt. De popcorn, in smaken zoet en zout, is voortaan verkrijgbaar in alle 660 Albert Heijn winkels.
Lees bericht_480_320_90_s_c1.jpg)
_480_320_90_s_c1.jpg)
_480_320_90_s_c1.jpg)
_480_320_90_s_c1.jpg)
_480_320_90_s_c1.jpg)
_480_320_90_s_c1.jpg)
_480_320_90_s_c1.jpg)
_480_320_90_s_c1.jpg)