Bezoekers beoordelen hotels kritischer, Hilton favoriet


Onderzoek - Nederlandse hotelgasten zijn aanzienlijk minder positief over hotelketens dan een jaar geleden. De gemiddelde aanbevelingsscore van de grootste hotelketens daalde van +47 naar +38. Daarmee laten bezoekers zich kritischer uit over hun hotelervaringen, blijkt uit de Nationale Benchmark Hotelketens van onderzoeksbureau Multiscope.

De daling komt op een moment waarop consumenten scherpere keuzes maken in hun vrijetijdsbestedingen. Stijgende kosten en een onder druk staand huishoudbudget zorgen ervoor dat uitgaven aan horeca, vakanties en recreatie vaker ter discussie staan. Die ontwikkeling lijkt ook door te werken in de beoordeling van hotels.

Hilton best beoordeeld

Ondanks de afnemende waardering blijft Hilton de best beoordeelde hotelketen van Nederland. Met een Net Promoter Score (NPS) van +78 voert de internationale keten de ranglijst overtuigend aan. Ook Novotel (+68), Bilderberg (+66), Enjoyhotels (+64) en Best Western (+61) behoren tot de favorieten van Nederlandse bezoekers.

Grote verschillen

Tussen hotelketens bestaan echter grote verschillen. Waar Hilton hoge ogen gooit, blijven andere formules ver achter. Ibis Budget noteert met een NPS van +7 de laagste score, gevolgd door Bastion Hotels (+8) en Holiday Inn (+10). Volgens Multiscope richten deze ketens zich vooral op functionele en zakelijke reizigers, terwijl hoger gewaardeerde ketens sterker inzetten op service, kwaliteit en gastbeleving.

Bestedingen

Uit het onderzoek blijkt bovendien dat hotelketens met een hogere aanbevelingsscore doorgaans ook profiteren van hogere bestedingen per bezoek. Dat wijst erop dat tevreden gasten niet alleen loyaler zijn, maar ook bereid zijn meer uit te geven tijdens hun verblijf.

Voor het onderzoek werden door Multiscope 3.817 Nederlanders van 18 jaar en ouder ondervraagd.

Bron: Multiscope/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws



Hotels laten veel winst liggen in strijd tegen voedselverspilling

Voedselverspilling - Op een gemiddeld hotelontbijtbuffet blijft per gast ongeveer 116 gram voedsel over, vergelijkbaar met het gewicht van 3,5 boterhammen. Een groot deel daarvan is onaangeraakt en nog prima geschikt voor consumptie. Volgens Too Good To Go biedt dat hotels een belangrijke kans om voedselverspilling verder terug te dringen.

Lees bericht


Prijs en aanbiedingen bepalend bij hotelkeuze

Onderzoek - Nederlandse hotelgasten laten hun keuze steeds vaker afhangen van de prijs. Na de locatie zijn aanbiedingen en scherpe tarieven de belangrijkste redenen om een hotel te boeken. Duurzaamheid speelt daarbij nauwelijks een rol.

Lees bericht






© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid