Bezuinigingen in leisure door hoge energieprijzen


Nederlandse consumenten bezuinigen vooral op horeca, vakanties en vrijetijdsbesteding door de aanhoudend hoge energie- en brandstofprijzen, volgens ING

Analyse - Nederlandse consumenten bezuinigen vooral op horeca, vakanties en vrijetijdsbesteding door de aanhoudend hoge energie- en brandstofprijzen. Dat blijkt uit de ‘Vraag van Vandaag’ van ING.

Volgens het onderzoek wil 59 procent van de huishoudens besparen vanwege de oplopende kosten als gevolg van de onrust rond de oorlog tussen Iran en Israël. Uit de peiling blijkt verder dat 84 procent van de consumenten de prijsstijgingen ervaart als een financiële druk. Hierdoor staan vooral de uitgaven in de leisuresector staan onder druk, omdat consumenten minder mogelijkheden zien om te besparen op vaste lasten zoals energie en mobiliteit. De terughoudendheid onder consumenten hangt samen met de verwachting dat inflatie en prijzen voorlopig hoog blijven. Daardoor houden huishoudens de hand op de knip en stellen zij niet-noodzakelijke uitgaven uit.

Gevolgen

Voor sectoren als horeca, recreatie en toerisme kan dit volgens economen gevolgen hebben voor omzetgroei en investeringen. Vooral bedrijven die afhankelijk zijn van spontane consumentenbestedingen merken dat bezoekers kritischer kijken naar hun uitgaven.

Onzekerheid

De leisuresector krijgt daarmee opnieuw te maken met onzekerheid over het bestedingspatroon van consumenten, terwijl ondernemers tegelijkertijd kampen met stijgende operationele kosten.

Bron: ING/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Sfeer belangrijker dan biermerk bij keuze WK-café

Horeca - Nederlanders kiezen vooral voor gezelligheid wanneer zij buitenshuis naar WK-wedstrijden kijken. Dat blijkt uit consumentenonderzoek van GfK by NIQ onder ruim 10.000 Nederlanders. Van de ondervraagden geeft 10 procent aan van plan te zijn wedstrijden van het WK in een bar of café te volgen.

Lees bericht


Wedstrijd ‘Leukste terras aan het water’ van start

Wedstrijd - De zoektocht naar het leukste terras aan het water van het Rivierengebied is weer begonnen. Vanaf vandaag kunnen inwoners en bezoekers stemmen op hun favoriete terras tijdens de jaarlijkse publieksverkiezing die inmiddels is uitgegroeid tot een vaste zomertraditie in de regio.

Lees bericht


OLA lanceert roze Pride Raket voor World Pride Amsterdam

Actie - Ter gelegenheid van World Pride Amsterdam 2026 introduceren OLA en COC Nederland een opvallende nieuwe variant van het raket-ijsje, de Pride Raket. Het ijsje is volledig roze gekleurd en moet deze zomer uitgroeien tot een zichtbaar symbool van inclusiviteit, diversiteit en vrijheid.

Lees bericht



Frites Atelier opent pop-up in Amsterdam bij Café Jopie

Formulenieuws - Amsterdam heeft er tijdelijk een nieuwe culinaire hotspot bij. Afgelopen zaterdag opende het Frites Atelier een pop-uplocatie bij Café Jopie aan de Johan Cruijff Boulevard. Het is de eerste keer dat het premium frietconcept neerstrijkt in de hoofdstad. De opening viel samen met de start van de concertreeks van Harry Styles in de Johan Cruijff ArenA.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid