CIMA rooftopbar gloednieuwe hotspot in Amsterdam


Het Renaissancehotel telt straks vier restaurants

Hotel - Het Renaissance hotel in Amsterdam heeft een 4 jaar durende ingrijpende verbouwing ondergaan om te verduurzamen en groter te worden. Het aantal kamers werd flink uitgebreid en 4 nieuwe horecaconcepten zijn ontwikkeld. Begin november is de CIMA rooftop bar geopend: Een Mexicaans restaurant met spectaculair uitzicht over de stad, een groot dakterras én een DJ lounge voor feesten.

Bij CIMA kunnen gasten genieten van Mexicaanse drankjes, dinerhapjes én cocktails van de tap, die taptails worden genoemd. De Belgische mixoloog Paul Morel ontwikkelde de cocktailkaart met mixen van Mexicaanse sterke dranken als Mezcal, tequila gecombineerd met citrus en de geheimen van zijn hand. De Mexicaanse kok Jennifer Calderon zorgde voor de menukaart met frisse ceviche van roodbaars, gamba’s, octopus in een tomatolimesalsa, oesters met een tipje korianderdressing en vele verrassende taco-specialiteiten.

Restaurant met een ziel

Manager Food & Beverage Joan Rull: “CIMA is een restaurant met een ziel en oorspronkelijke gerechten. Onze kok Jennifer is zelf Mexicaans. En zij bereidt de gerechten zoals ze in Mexico al generaties worden gemaakt. De quacamole is bijvoorbeeld het recept van haar grootmoeder.”

Verschillende horeca ruimtes

Bar/restaurant CIMA gaat vrijdag 7 november officieel open. De verbouwing en verduurzaming van het Renaissance hotel is dan bijna klaar. Het aantal hotelkamers is fors uitgebreid naar 500 luxe kamers. In de lounge is de vernieuwde Spechtbar onlangs ingericht waar vanaf 09.00 uur koffie, drankjes, lunch, cocktails en diner worden geserveerd. Die Spechtbar is ingericht met bomen om de harmonie tussen stad en natuur te laten zien en de verduurzaming van het hotel te benadrukken.

Het derde restaurant van het Renaissance hotel is het Koepelcafé, dat ook voor locals goed bereikbaar is door de ligging aan de straatkant. Het Koepelcafé bestaat al sinds 1975 en hier kunnen hotelgasten, passanten en buurtbewoners van een Hollands lunch- en dinermenu genieten.

Het vierde restaurant in het Renaissancehotel gaat volgens general manager Markus Fritz in december open. Dit restaurant Janine ligt ook aan de straatkant en zal een Italiaanse keuken krijgen gecombineerd met streetfood uit New York en een bakery.

Als dat restaurant geopend wordt, is de grootse verbouwing van het Renaissance hotel bijna afgerond.

Bron: @FoodClicks

De Spechtbar
Gezellige zitjes in de bar
Mexicaanse specialiteiten met een ziel
Kok Jennifer Calderon en bar manager Andrea Derfardi
Op grote schermen is het menu eenvoudig te lezen alvorens te bestellen

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws




Anantara Krasnapolsky zet in op luxe en toegankelijke gastronomie

Hotel - Het Anantara Grand Hotel Krasnapolsky aan de Dam in Amsterdam is al vanaf 1 november actief met een uitgebreid feestdagenprogramma dat afloopt 4 januari 2026. Het iconische hotel zet stevig in op culinaire beleving tijdens de feestmaanden, met vernieuwde concepten die interessant zijn voor horeca- en foodprofessionals.

Lees bericht

Fletcher Hotels en Royal Swinkels verlengen samenwerking

Samenwerking - Royal Swinkels Family Brewers en Fletcher Hotels hebben hun samenwerkingsovereenkomst verlengd. Daarmee zetten beide Nederlandse familiebedrijven hun langdurige partnerschap voort, dat ruim tien jaar geleden begon met de grootschalige introductie van Bavaria- en Swinckels-bieren binnen het hotelconcern.

Lees bericht


EG Group opent Go Fresh Food Bar op hoofdkantoor in Breda

Formulenieuws - EG Group heeft onlangs de deuren geopend van de nieuwe Go Fresh Food Bar op haar hoofdkantoor in Breda. Het restaurant is gevestigd in het GR8 Hotel en moet uitgroeien tot een toegankelijke ontmoetingsplek voor zowel medewerkers, hotelgasten als zakelijke bezoekers.

Lees bericht

NH Hotels & Resorts introduceert vernieuwd ontbijt

Hotel – NH Hotels & Resorts lanceert een nieuw ontbijtconcept met focus op duurzaamheid, variatie en lokale producten. Het nieuwe ontbijt wordt wereldwijd verspreid over 24 landen en 134 steden in Europa en Amerika. De hotelketen serveert jaarlijks acht miljoen ontbijtjes, wat 32% van de totale food & beverage omzet vertegenwoordigt.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid