De Splinter en Sligro gaan samen petrolconcepten ontwikkelen


Letteke van der Kruk is blij met de samenwerking met Sligro en wil gezamenlijk toekomstvisie uitwerken

Petrol - Na een uitvoerig tenderproces heeft inkooporganisatie SWO de Splinter uiteindelijk gekozen voor samenwerking met Sligro. Daarmee wordt de samenwerking met de groothandel voortgezet. Daarnaast gaan beide partijen gezamenlijk nieuwe concepten ontwikkelen. De eerste is er al: een koffieconcept in verschillende variaties.

Het tenderproces werd begeleid door extern-adviseur Ronald Lekkerkerker en verliep volgens Letteke van der Kruk, de nieuwe directeur van de inkooporganisatie voor tankstationondernemers, zeer transparant. “Er was geen voorkeurspositie voor Sligro, wel heb ik nog input kunnen geven vanuit mijzelf”, zegt Van der Kruk, die in juli werd aangesteld als directeur. “Sligro is gekozen op basis van prijzen en condities, partnership en toekomstvisie op de petrolmarkt. Bovendien had Sligro een aanvullend pakket met oplossingen voor ondernemers, zoals de Slimme Keuken, plus een aanbod aan workshops, in-house activiteiten en andere zaken waarmee we ondernemers kunnen helpen.” Van der Kruk ziet de nieuwe deal duidelijk als het beste van twee werelden, waarmee de huidige 180 leden en toekomstige leden het best mee geholpen kunnen worden. “Sligro is vol overtuiging als beste uit de bus gekomen en wij zijn daarom blij met de samenwerking. We hebben afgesproken samen nieuwe concepten te gaan ontwikkelen. Concepten die tankstationondernemers gaat helpen een toekomstbestendig station te exploiteren.”

Groeien

Van der Kruk wil groeien in ledenaantal met SWO de Splinter en heeft een duidelijke visie op hoe: “Om te groeien moet je meerwaarde bieden aan ondernemers en laten zien dat je ze helpt hun zaken beter te doen. Samen met Sligro willen we dat optuigen. We hebben al een koffieconcept dat in drie variaties is in te zetten. Zo kennen we de S, M en L-module bij koffie afhankelijk van het soort koffiemachine; deze gaat van een eenvoudig, functioneel apparaat naar een dure baristamachine. Maar daarbinnen kan een ondernemer ook nog variëren in een drietal koffiekwaliteiten. Op die manier is er voor elke ondernemer en locatie een oplossing. Een soortgelijk systeem gaan we ook opzetten voor snacks en bakeries. Binnenkort komen we dan ook met een bakery-light voor kleinere locaties.”

Tabak

Ook op het gebied van tabak liggen er uitdagingen die SWO de Splinter en Sligro samen willen oppakken. Van der Kruk: “Er wordt op dit moment fors gecontroleerd op naleving van de verkoopregels. Vervelend, maar daarom belangrijk dat elke petrolondernemer zich strikt aan de verkoopregels houdt. De komende tijd gaan we daaraan meer aandacht schenken, want veel regels zijn ook onduidelijk en naar de toekomst toe zullen ondernemers zich ook moeten voorbereiden als de verkoop van tabak bij supermarkten niet meer mogelijk is. Bovendien zie je dat ondernemers steeds meer maatregelen moeten nemen, terwijl de marges verder afnemen. Dat vraagt zeker onze aandacht.”

Bron: @FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

GemaQ Summit in Efteling richt zich op beleving en verkoop

Event – Beleving en impact stonden centraal tijdens de vijfde GemaQ Summit, die donderdag 1 oktober plaatsvond in de Efteling. De bijeenkomst voor zelfstandige tankstationondernemers draaide om de vraag hoe bedrijven de aandacht van klanten kunnen trekken, vasthouden en vertalen naar resultaat op de winkelvloer.

Lees bericht


Twintig foodstartups presenteren innovaties op eerste Food Startup Market

Event - Twintig foodstartups hebben tijdens de eerste Food Startup Market bij de Jamfabriek in ’s-Hertogenbosch hun producten en concepten gepresenteerd. De bijeenkomst trok circa 150 bezoekers uit onder meer de foodsector. Innovaties varieerden van producten op basis van reststromen en plantaardige voeding tot functioneel ijs, fermentatie en alcoholvrije dranken.

Lees bericht

Frischwerk opent tweede vestiging in Eindhoven

Formulenieuws - Na de eerste vestiging in Leiden breidt Frischwerk verder uit bij AVIA-tankstations. De winkel aan de Hastelweg in Eindhoven is volledig verbouwd en gaat verder volgens de nieuwe Frischwerk-formule. Daarmee is Eindhoven de tweede vestiging van de formule.

Lees bericht

Convenience Concept introduceert Frischwerk voor tankstations

Tankstation – Convenience Concept heeft een nieuwe food- en convenienceformule voor het petrolkanaal gelanceerd. Met Frischwerk wil het bedrijf inspelen op de veranderingen in de mobiliteitsmarkt, zoals de opkomst van elektrisch rijden, veranderend consumentengedrag en strengere regelgeving. Volgens het bedrijf helpt de formule tank- en servicestations om hun aantrekkingskracht en rendement te behouden.

Lees bericht


Aral opent testlocatie met vernieuwd REWE To Go-concept

Buitenland - Aral heeft langs de Duitse snelweg A7 bij Northeim (Nedersaksen) een nieuwe pilotlocatie geopend waarin een vernieuwd REWE To Go-concept centraal staat. De vestiging maakt deel uit van een modern truck- en servicestation en is ontwikkeld in samenwerking met Lekkerland.

Lees bericht

Wat zijn de toekomstige kansen voor tankstationshops?

Bijeenkomst - Ruim 135 professionals uit de petrol-, convenience- en on-the-go-sector kwamen op 30 juni bijeen tijdens de HOMiES Inspiratiemiddag, die deze editie in het teken stond van 'Het Grote Kantelpunt in Petrol & On The Move'. De middag in de Zwarte Silo in Deventer bood een mix van inspirerende presentaties, praktijkervaringen en open gesprekken over de veranderingen die de petrolmarkt de komende...

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid