Drie sportverenigingen gaan maandlang suikervrije fris promoten
Sportkantine – Drie grote Nederlandse sportverenigingen, te weten SV Kampong, AH&BC en AFC, gaan zich actief inzetten om de suikerinname via frisdrank op hun sportkantines te verminderen. De pilot loopt een maand lang door vrijwel uitsluitend suikervrije frisdrank aan te bieden.
De suikercompetitie is een initiatief van frisdrankleverancier Vrumona in Bunnik. Sinds 2015 heeft de frisdrankenproducent al circa 1.5 miljard suikerklontjes uit haar dranken gehaald. Nu heeft het bedrijf zich tot doel gesteld om ook bij sportverenigingen zoveel mogelijk de suikerinname via frisdrank te verminderen. “Sportverenigingen zijn bij uitstek plekken waar gezondheid hoog in het vaandel zou moeten staan. Toch zien we het aangeboden frisassortiment nog overwegend veel suikerhoudende dranken bevat. Mensen zijn zich vaak onvoldoende bewust van de hoeveelheden suiker in fris en van lekkere verantwoorde alternatieven. Dat is wat we met deze pilot beogen. Om bewustzijn te creëren en idealiter gedragsverandering “ aldus Evelien Sanders - de Boer, managing director Vrumona.
Bewustwording
Naast het verminderen van de totale suikerinname via fris deze maand, is het doel om te onderzoeken welk effect dit heeft op de bewustwording en het aankoopgedrag. De opgedane inzichten worden meegenomen in een eventuele structurele aanpak. Aan het eind van de maand hopen de verenigingen bekend te maken met hoeveel de suikerinname via fris is verminderd en ook andere verenigingen te inspireren om hun voorbeeld te volgen. Met gezamenlijk ruim 11.000 leden hopen de clubs maximaal suikerconsumptie te kunnen terugbrengen om een stap te zetten richting een gezonder sportklimaat.
Bron: Vrumona/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
VVD-Kamerlid Rosemarijn Dral op werkbezoek bij Vrumona
Frisdranken - Bij frisdrankproducent Vrumona in Bunnik vond gisteren een verdiepend gesprek plaats met Rosemarijn Dral (VVD) over de impact van de huidige verbruiksbelasting op het MKB en het belang van een eerlijker fiscaal beleid binnen de voedingsmiddelenindustrie.
Lees berichtPepsi en Vrumona lanceren campagne ‘Better With Pepsi’
Campagne - Na de re-branding campagne afgelopen jaar waarin het merk Pepsi een volledig nieuwe visuele identiteit kreeg, lanceren Pepsi en Vrumona nu de eerste global “MEALS” campagne met de titel “Better With Pepsi” in Nederland. Het wordt de grootste 360-campagne sinds jaren en is te zien op o.a. TV, online, de winkelvloer en in de horeca.
Lees berichtHorecaEvenTT blijft vaste waarde in het noorden
Vakbeurzen – De vakbeurs HorecaEvenTT in de WTC Expo in Leeuwarden werd goed bezocht. Traditioneel bezoeken altijd veel horecaondernemers van de Waddeneilanden de vakbeurs en ook die waren deze keer weer aanwezig. De beurs valt verder altijd op door de warme aankleding van de expositieruimte en de verzorgde stands.
Lees berichtVrumona neemt hard seltzer-merk GiG Drinks over
Overname - Vrumona, Nederlandse producent van onder andere Pepsi, Rivella, en Crystal Clear stapt in een nieuwe categorie en wordt eigenaar van GiG Drinks. GiG staat in Nederland bekend om de populaire hard seltzer producten en zijn een aanvulling op het frisdrankportfolio van Vrumona.
Lees berichtLidl en Vrumona winnaars allereerste Tikkie Awards
Awards – Lidl en Vrumona zijn de allereerste bedrijven die een Tikkie Campagne Award hebben uitgereikt gekregen. De bekendmaking vond plaatst op vrijdag 7 februari het Tikkie seminar tijdens het ABN AMRO Open tennistoernooi in Ahoy Rotterdam. Lidl krijgt de award voor Beste Tikkie Advertentiecampagne van 2024 en Vrumona de prijs voor Beste Cashback Campagne.
Lees berichtVrumona en SnowWorld verlengen samenwerking
Samenwerking – Frisdrank leverancier Vrumona en leisurepark SnowWorld hebben hun samenwerking verlengd. Beide bedrijven werken al geruime jaren samen.
Lees bericht
