Eerste TotalEnergies-locatie met backWERK in Berlijn


In Berlijn staat de eerste TotalEnergie met de formule van backWERK / Foto bij: TotalEnergies

Formulenieuws – Het TotalEnergies-tankstation aan de Prenzlauer Allee 4-5 in Berlijn heeft als eerste benzinestation een backWERK-formule in de shop. De bakkerijformule is ingebracht volgens het ‘clip-in-’principe als shop-in-shop.

Samenwerkingen tussen bestaande foodformules en oliemaatschappijen doen zich steeds vaker voor. Recent is TotalEnergies ook een samenwerking aangegaan met eazie, een bestaand gezonde fastfoodformule. Met de formule backWERK is er alleen een overeenkomst voor de Duitse markt.

Service-hub

BackWERk is een bakkerijconcept van het Zwitserse Valora. In minder dan tien weken slaagde de foodvenience-expert erin de winkel van het tankstation om te bouwen. Samen met Valora komt TotalEnergies zo tegemoet aan de groeiende behoefte van klanten aan een multi-energie- en servicehub en biedt het een uitgebreide winkelervaring aan het tankstation, aldus de Zwitserse conveniencepartij in een toelichting op de samenwerking.

Toegevoegde waarde

TotalEnergies hanteert in Duitsland voor de shop het ‘k kiosk’-concept, terwijl dat in Nederland het 'Cosie'-winkelconcept is. Maar ook in Duistland verandert de markt voor de reiziger in ras tempo. “Inspelend op de veranderende behoeften van klanten op de tankstations zorgde voor een samenwerking met backWERK om zo toegevoegde waarde op de locatie te bieden,” aldus Christian Cabrol, Managing Director van TotalEnergies Marketing Deutschland GmbH . Roger Vogt, CEO Retail en lid van de Raad van Bestuur van Valora Group, voegt daaraan toe: “We hebben ons concept al met succes op de Zwitserse markt neergezet en vervolgens aangepast aan de Duitse markt. We zijn erg verheugd om voor de eerste keer met TotalEnergies samen te werken. Naast het werken met een sterke partner is voor ons ook aanwezigheid op een aantrekkelijke locatie cruciaal. Met TotalEnergies wordt op het station in Prenzlauer Allee volledig aan beide eisen voldaan.”

Verblijfslocatie

Bij de backWERK clip-in worden dagelijks vers gebakken bakkerijproducten en snacks geserveerd en zelfbedieningskoffie-to-go aangeboden. Een zithoek zorgt er voor dat klanten er ook kunnen verblijven.

Bron: TotalEnergies/@FoodClicks

De TotalEnergie-locatie heeft de backWERK-formule als shop-in-shop-formule geïntegreerd

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Frischwerk opent tweede vestiging in Eindhoven

Formulenieuws - Na de eerste vestiging in Leiden breidt Frischwerk verder uit bij AVIA-tankstations. De winkel aan de Hastelweg in Eindhoven is volledig verbouwd en gaat verder volgens de nieuwe Frischwerk-formule. Daarmee is Eindhoven de tweede vestiging van de formule.

Lees bericht


Convenience Concept introduceert Frischwerk voor tankstations

Tankstation – Convenience Concept heeft een nieuwe food- en convenienceformule voor het petrolkanaal gelanceerd. Met Frischwerk wil het bedrijf inspelen op de veranderingen in de mobiliteitsmarkt, zoals de opkomst van elektrisch rijden, veranderend consumentengedrag en strengere regelgeving. Volgens het bedrijf helpt de formule tank- en servicestations om hun aantrekkingskracht en rendement te behouden.

Lees bericht

Aral opent testlocatie met vernieuwd REWE To Go-concept

Buitenland - Aral heeft langs de Duitse snelweg A7 bij Northeim (Nedersaksen) een nieuwe pilotlocatie geopend waarin een vernieuwd REWE To Go-concept centraal staat. De vestiging maakt deel uit van een modern truck- en servicestation en is ontwikkeld in samenwerking met Lekkerland.

Lees bericht



Fastned opent eerste shop bij laadstation langs de A2

Tankstation - Fastned heeft langs de A2 bij Liempde zijn eerste Nederlandse shop geopend bij een snellaadstation. Op verzorgingsplaats Velder kunnen elektrische rijders voortaan niet alleen hun auto opladen, maar ook terecht voor koffie, eten en sanitaire voorzieningen. Daarmee zet het Nederlandse snellaadbedrijf een volgende stap in het verbeteren van de laadervaring voor EV-rijders.

Lees bericht




© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid