Introductie weiderund bij Jumbo dient 'dubbeldoel'


Jumbo introduceert weiderundvlees van 'dubbeldoel' koeien

Supermarkt - Jumbo introduceert als eerste Nederlandse supermarktketen een assortiment rundvleesproducten afkomstig van zogeheten weiderunderen. De koeien grazen ten minste 120 dagen per jaar en zes uur per dag op de Nederlandse weides. De melk van deze koeien is tevens de basis van de weidezuivel, dat verwerkt wordt in onder meer (karne)melk, vla en yoghurt. De dieren dienen op die manier een dubbel doel.

Jumbo verwerkt het weidevlees van deze ‘dubbeldoel’ koeien onder meer in mager rundergehakt, rundertartaar, burgers en stoofvlees. Begin volgend jaar wordt dit assortiment verder uitgebreid met producten als ribeye, entrecôte, côte de boeuf en bavette. Olaf de Boer, directeur Commercie Jumbo: “Met weidevlees van Nederlandse bodem snijdt het mes aan meerdere kanten. Zo zien we dat klanten steeds vaker letten op dierenwelzijn en kiezen voor lekkere producten waarvan de herkomst duidelijk is. Onze klanten zijn ervan verzekerd dat hun stukje weiderundvlees afkomstig is van Nederlandse weidegangkoeien. Daarbij ontvangen de boeren die al weidegang toepassen nu een meerprijs voor het weidevlees.”

Bron: Jumbo/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Aldi en Crosta Mollica grote winnaars bij VriesVers Prijzen

Verkiezing - Aldi is voor het tweede achtereenvolgende jaar uitgeroepen tot VriesVers Supermarkt Formule van het Jaar. Crosta Mollica kreeg de titel VriesVers Merk van het Jaar. De prijzen werden uitgereikt tijdens het WinnaarsEvent Colden Globes van het VriesVers Platform in de Hilvaria Studio’s in Hilvarenbeek. Ook Jumbo en Itsu behoorden tot de winnaars.

Lees bericht


Twintig foodstartups presenteren innovaties op eerste Food Startup Market

Event - Twintig foodstartups hebben tijdens de eerste Food Startup Market bij de Jamfabriek in ’s-Hertogenbosch hun producten en concepten gepresenteerd. De bijeenkomst trok circa 150 bezoekers uit onder meer de foodsector. Innovaties varieerden van producten op basis van reststromen en plantaardige voeding tot functioneel ijs, fermentatie en alcoholvrije dranken.

Lees bericht

Ook Albert Heijn en Pathé introduceren de smoothiemachine

Dranken - Albert Heijn introduceert een zelfbedieningsmachine waarmee klanten in de winkel smoothies en andere dranken kunnen bereiden. Het concept, dat in Japan op grote schaal wordt gebruikt door 7-Eleven en eerder bij Shel was te zien, is door de Nederlandse ontwikkelaar De SmoothieMachine nu aangepast aan Europese retaileisen.

Lees bericht



Ton van Veen treedt toe tot RvC van Crisp

Benoeming - Crisp maakt bekend dat Ton van Veen is toegetreden tot de Raad van Commissarissen. Met zijn komst haalt de online supermarkt een ervaren retailbestuurder in huis, op een moment dat het bedrijf zich voorbereidt op een nieuwe groeifase.

Lees bericht

Jumbo breidt netwerk pakketautomaten verder uit

Supermarkten - Jumbo Supermarkten breidt dit jaar het aantal pakketautomaten in samenwerking met PostNL en DHL verder uit. Bij ruim honderd extra Jumbo-vestigingen in Nederland worden nieuwe pakketautomaten geplaatst. Daarmee speelt de supermarktketen in op de toenemende vraag van consumenten naar flexibele en duurzame bezorg- en retourmogelijkheden.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid