Koffie met 16,5% meest populaire consumptie buiten de deur


Marktcijfers – Koffie is verreweg de meest populaire drank buiten de deur. Van alle consumpties is maar liefst in 16,5 procent een bakkie koffie. De geleidelijke daling van de normale koffie en espresso wordt daarin volledig gecompenseerd door de stijging van melkkoffies, zoals cappuccino en koffie verkeerd.

Dit alles blijkt uit de OutofHome Shopper monitor, het grootste OutofHome onderzoek in Nederland. In de registratie van alle consumpties worden de producten die van thuis worden meegenomen niet meegenomen. Geteld wordt het aantal keren dat een product wordt geconsumeerd ongeacht de hoeveelheid die wordt geconsumeerd.

Sterke stijgers

Grotere stijgers dan koffie en de cappuccino’s zijn trouwens patatfrieten, vlees en gevogelte en groenten, k&k broodje, ijsthee en de uitsmijter. Ook de mineraalwaters groeien sterk, waar water uit de kraan navenant afneemt, ondanks de forse uitrol van alle gratis tappunten.

Er zit wel een verschil in het consumptiepatroon tussen de sexen. Normale koffie, cola, pils, uitsmijters en hamburgers zijn duidelijk mannelijker. Terwijl thee, groenten, wijn, mineraalwater, ijsthee en vis-, schaal- en schelpdieren juist meer vrouwelijke gebruikers kent.

Meer over de OutofHome Shopper monitor weten? Kijk vrijblijvend hier.

Bron: @FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Wonder Beans start grootschalig project in Oeganda

Koffie - Het koffiemerk Wonder Beans start een grootschalig project om de sociale en economische omstandigheden van de koffieboeren in de Bugisu regio in Oost-Oeganda te verbeteren. Wonder Beans, onderdeel van We Wonder Company, leidt het project en investeert hier samen met klanten in.

Lees bericht


Nieuwe versie van onbemande shop Fastned

Tankstation – Fastned heeft woensdag een nieuwe versie geopend van een onbemande shop. De onbemande winkel van Fastned is gevestigd in het Duitse Kinding Altmühltal. De winkel heeft een beperkt assortiment frisdranken, koffie en snacks, maar biedt een comfortabele lounge om te wachten tijdens het opladen en een nette toiletgroep.

Lees bericht




Bakker Bart terug in hartje Nijmegen

Formulenieuws - Na een maand van verbouwing is aan de Broerstraat in Nijmegen de nieuwe Bakker Bart geopend. De winkel heeft een volledig nieuwe uitstraling en indeling, met elementen uit het nieuwe Bakker Bart-concept. De focus ligt op de broodjescorner, de bestelopties, zoals dubbele bestelzuilen en een orderstatusscherm.

Lees bericht

Nespresso introduceert feloranje Travel Mug

Introductie - Nespresso viert Koningsdag met de introductie van de multifunctionele Travel Mug in een nieuwe koninklijke kleur. Daarnaast gaat het koffiemerk recepten aanbieden voor een warme koffieboost of een verkoelende koffiecocktail.

Lees bericht



© 2025 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid