Kwalitaria neemt franchiseformule Burger Business over


De oprichters van Burger Business samen met Antonio Stroes (2e van links) en Joep Leemans (uiterst rechts) van Kwalitaria

Overname - Per 1 januari 2023 is Kwalitaria de nieuwe eigenaar van franchiseformule Burger Business. De formule, die in 2015 is opgericht door jeugdvrienden Valentijn Prince en Daan van Loon, richt zich op het bezorgen van ambachtelijk bereide premium burgers. De formule telt vier vestigingen, in Tilburg, Breda, Eindhoven en Nijmegen. Januari 2023 wordt de eerste pilot gestart in Tilburg waar het beste van beide formules zichtbaar zal zijn.

Beide partijen zien door de overname veel voordelen. De drie franchisenemers (de locatie in Tilburg is company owned, red.) krijgen een organisatie achter zich, die meer zekerheden en groeimogelijkheden biedt. En de cafetariaformule Kwalitaria ziet op haar beurt kansen om voordeel te halen uit de uitstekende knowhow van het premium burgersegment. De premium burger is de kurk waar het bij Burger Business om draait en waar de formule meer dan gemiddeld succesvol in is.

Synergie

Kwalitaria ziet al jaren een toename in de verkoop van burgers. Voor de cafetariaformule, met ruim 135 vestigingen in Nederland, is dit dus een interessante productgroep om zich nog nadrukkelijk in te onderscheiden. Met de overname van Burger Business haalt Kwalitaria de kennis in huis om deze productgroep in 2023 verder door te ontwikkelen. Joep Leemans, algemeen directeur: “De overname past bij onze ambitie om onze leidende positie in de markt verder uit te bouwen. Maar bovenal geloven we van toegevoegde waarde te zijn voor de bestaande Burger Business klant en Burger Business franchisenemer.”

Burger Business by Kwalitaria

In januari zal gestart worden met een pilot in Tilburg om de beide formules met elkaar te verbinden: Het beste van premium burgers en het beste van Kwalitaria, zodat beide merken elkaar versteken. Een soort shop-in-shopconcept van Burger Business by Kwalitaria. Omdat Burger Business ook veel ervaring heeft op het gebied van vegetarische producten en vegetarische gerechten zijn voor Kwalitaria ook op dit terrein voordelen te behalen. De beide oprichters van Burger Business zullen de integratie gaan begeleiden. Plannen om de formule verder te laten groeien moeten zich nog verder ontwikkelen en zijn afhankelijk van deze pilot.

Logische stap

Valentijn Prince, oprichter van Burger Business: “Samen met jeugdvriend Daan ben ik 8 jaar geleden dit avontuur aangegaan. De overname door Kwalitaria zien we als een mooie, logische stap in dit avontuur. Het biedt de bestaande franchisenemers betere ondernemerskansen. Ze kunnen zo beter gebruik maken van de voordelen door schaalgrootte en de kennis van deze grotere franchiseorganisatie.”

Bron: Kwalitaria/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws




Kwalitaria trakteert Voedselbankklanten op gratis friet

Formulenieuws - Ter ere van haar 35-jarig jubileum deelt cafetariaformule Kwalitaria samen met frietproducent Aviko gratis verse friet uit aan klanten van de Voedselbank in Den Haag, Rotterdam, Tilburg en Arnhem. Met het initiatief willen beide partijen gezinnen een moment van ontspanning en plezier bieden in een tijd waarin veel huishoudens het financieel moeilijk hebben.

Lees bericht







© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid