Mariusz Olesiński winnaar NK Lekkerste Pasta 2025
_1023_768_90.jpg)
Wedstrijd - Chef Mariusz Olesiński van restaurant Viviamo in Woerden heeft de derde editie van het NK Lekkerste Pasta op de Horecava gewonnen. Hij verraste de jury met een reuze ravioli gemaakt met slechts drie hoofdingrediënten. Giovanni Carmelitano van Casalinga in Amsterdam won zilver en het brons was voor Ennio Zaccariello van Primo in Hilversum.
Mariusz Olesiński, geboren in Polen en gespecialiseerd in de Italiaanse keuken, kwam naar de Horecava met ‘Ravioli de Mariusz’, een grote ravioli gevuld met ossenstaart, geserveerd met demi glace, doperwten en doperwtencrème. Het leverde hem goud op tijdens het NK Lekkerste Pasta. Overal waar ik heb gewerkt, was het een hit, ook bij Viviamo. En dat terwijl het een simpel gerecht is met slechts drie ingrediënten: pasta, vlees en doperwten. De vorm maakt het verrassend.”
Giovanni Carmelitano van Casalinga in Amsterdam pakte zilver met ‘Arte Povera’, een pasta mista met onder andere guanciale, verse mosselen, aardappelen en korst van Parmigiano Reggiano. Ennio Zaccariello van Primo in Hilversum ging, net als in 2023, met brons naar huis. Hij maakte ‘Gnocchi della Nonna Lilina’, met een saus gemaakt van Pecorino en aardappelen en knapperige guanciale.
Jury NK Lekkerste Pasta 2025
De jury van het NK Lekkerste Pasta 2025 bestond uit voorzitter Sarah Puozzo (hoofdredacteur South & Pepper, columnist en eigenaar van Pasta Academy Benelux), Donatello Piras (onder meer bekend van de Italië Podcast van BNR) en Robert Verweij (oprichter en eigenaar van TeesT).
Bron: Lekkerste Wedstrijden/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Horecava trekt volgens organisatie 67.000 bezoekers
Vakbeurzen – De afgelopen Horecava heeft volgens de organisator meer bezoekers op de been gebracht in de Amsterdamse RAI dan de vorige editie. Dit jaar werd de horecabeurs bezocht door 67.000 mensen, terwijl dit vorig jaar lag op 64.000. Daarmee ligt het bezoekers aantal nog net niet op het niveau van voor corona.
Lees berichtTer Marsch & Co wint met loaded fries opnieuw NK wedstrijd
Wedstrijd - Andy Hoogvliets van Ter Marsch & Co in Rotterdam heeft het NK Loaded Fries 2025 gewonnen. De jury was zeer onder de indruk van zijn ‘Bali Spice Fries’. Femke Versluijs van Frietboutique Laren pakte het zilver en Joyce Norder van Snacksalon De Schelp in Roelofarendsveen eindigde als derde.
Lees berichtGreendish en SVH bouwen aan duurzamere hospitality
Samenwerking - Greendish en SVH bundelen hun krachten om de online Greendish Academy nieuw leven in te blazen op het platform SVH Horecatalent.
Lees berichtWildland Zoo wint wedstrijd om Lekkerste Vegan Burger
Wedstrijd - Chef-kok Erik Jager van Wildlands Adventure Zoo Emmen heeft het NK Lekkerste Vegan Burger 2025 op de Horecava gewonnen. De jury was vol lof over zijn ‘Momma Dunia’. Het zilver ging naar Audrey Biermans van Vitam. Jamal Hlal van HMSHost Schiphol pakte het brons.
Lees berichtBas Diks wint het NK Lekkerste Broodje 2025
Wedstrijd - Bas Diks van cateraar Diks Authentiek Culinair in Harreveld heeft tijdens de Horecava de veertigste editie van het NK Lekkerste Broodje gewonnen. Diks doet al sinds jaar en dag mee en pakt nu voor de tweede keer goud.
Lees berichtVierde keer goud voor Ferlyan Palimbong bij Lekkerste Burger 2025
Wedstrijd - Ferlyan Palimbong van Podomoro in Spakenburg heeft de tiende editie van het NK Lekkerste Burger op de Horecava gewonnen. Het is de vierde keer dat hij goed pakt tijdens het NK De Lekkerste.
Lees bericht