Miss Chiquita komt tot leven tijdens Borstkankermaand


Chiquita zet merkicoon Miss Chiquita voor het eerst in levenden lijve in voor zijn campagne rond Borstkankermaand

Actie - Chiquita zet merkicoon Miss Chiquita voor het eerst in levenden lijve in voor zijn campagne rond Borstkankermaand. Samen met Pink Ribbon vraagt het bananenmerk in oktober aandacht voor borstgezondheid en vroegtijdige opsporing.

De introductie maakt deel uit van Small Change, Big Difference, waarmee Chiquita voortbouwt op bijna tien jaar betrokkenheid bij borstkankerbewustwording. Zoals in eerdere jaren maakt de blauwe sticker op de bananen in oktober plaats voor een roze variant.

Aandacht

Miss Chiquita, die meer dan tachtig jaar aan het merk verbonden is, krijgt een hoofdrol in een video op YouTube en de kanalen van Meta. Daarin roept zij vrouwen op hun lichaam te kennen en aandacht te besteden aan hun gezondheid. Een hand op het hart vormt het herkenbare gebaar van de campagne. Volgens Pink Ribbon-brandmanager Indira Balgobind helpt het bereik van Chiquita om borstkanker onder de aandacht te brengen. Marketingmanager Peter Bolijn van Chiquita Benelux stelt dat het bedrijf daarnaast educatie en lokale initiatieven ondersteunt.

Campagne

Naast de video omvat de internationale campagne informatieve content en recepten die met voedingsexperts zijn ontwikkeld. De samenwerking met Pink Ribbon kreeg eerder dit najaar ook invulling tijdens de Dam tot Dam Wandeltocht voor Pink Ribbon. De campagne loopt gedurende oktober.

Bron: Chiquita/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Queer Beer lanceert Nipple Tripel voor borstonderzoek

Actie - Queer Beer brengt tijdens borstkankermaand oktober een nieuw bier op de markt. Met de Nipple Tripel wil het Amsterdamse biermerk aandacht vragen voor borstkanker en het regelmatig controleren van borsten. Van ieder verkocht blik gaat 10 cent naar borstkankeronderzoek.

Lees bericht


Chiquita en The Banana Factory verlengen samenwerking

Voedselverspilling - Chiquita breidt de samenwerking met The Banana Factory uit om afgekeurde bananen een tweede leven te geven. De bananenproducent en de circulaire verwerker zetten eetbare bananen die niet aan de importeisen voldoen om in bananenpuree voor de voedingsindustrie en producten als bananenbrood en koekjes.

Lees bericht




Ad Schaap en Kaj Gorgels starten samen Drippy’s

Horecaconcept - Kaj Gorgels, bekend van YouTube en tv-presentator, start samen met horecaondernemer en CEO van De Beren Ad Schaap en culinair influencer Colin Knopper hamburgerrestaurant Drippy’s. Het horecabedrijf is gevestigd aan  het Stadhuisplein in Rotterdam.

Lees bericht




© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid