PepsiCo start Unwasted-box en gaat direct aan consument verkopen


Voedselverspilling – PepsiCo, het bedrijf achter diverse A-merken, start vandaag een initiatief tegen voedselverspilling met producten die tegen de houdbaarheidsdatum aanzitten en gaat deze rechtstreeks leveren aan de consument. Het gaat om snacks en ontbijtgranen, zoals Duyvis, Lay’s en Quaker, die in een zogenaamde Unwasted-box worden aangeboden.

Het is voor het eerst dat PepsiCo in de Benelux direct aan de consument gaat verkopen zonder tussenkomst van een distributeur. Consumenten kunnen de Unwasted-box tegen een lage prijs bestellen. Het is een verrassing voor de consument wat er in de doos zit.

Het gaat om snackproducten  die korter dan 5 weken houdbaar zijn en die niet meer geschikt zijn om aan supermarkten aan te bieden. Voor consumptie zijn de producten wel geschikt. Een deel van deze producten wordt aan de Voedselbank geschonken, maar daar blijft altijd van over, volgens het bedrijf. Normaal wordt dat verwerkt tot veevoer of vernietigd, maar PepsiCo wil nu kijken of dat via een verrassingsdoos niet rechtstreeks aangeboden kan worden om zodoende de voedselverspilling verder terug te dringen.

Samen Tegen Voedselverspilling

Unwasted heeft zich aangesloten bij Samen Tegen Voedselverspilling (STV), een nationale samenwerking tussen bedrijven, kennisinstellingen, de overheid en consumenten met de ambitie 50 procent minder voedselverspilling in 2030. Toine Timmermans, directeur van STV en verbonden aan de Wageningen University & Research als Program Manager Sustainable Food Chains: “Het tegengaan van voedselverspilling is een onderbelicht topic in het hele klimaatdebat, terwijl het op nummer drie staat in de lijst van 100 meest effectieve klimaatoplossingen. Unwasted is een zeer interessant initiatief om te zorgen dat goed voedsel dat niet meer via reguliere kanalen kan worden verkocht of naar de Voedselbank kan, toch een waardevolle bestemming krijgt.”

De Unwasted-boxen

Unwasted biedt twee soorten boxen aan: een medium-box voor €11,99 met ongeveer negen producten met een winkelwaarde van ten minste €14,99 en een large-box met ongeveer vijftien producten voor €14,99 met een winkelwaarde van ten minste €21,99. Beide boxen worden zonder extra bezorgkosten thuis bezorgd.

Bron: @FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Chiquita en The Banana Factory verlengen samenwerking

Voedselverspilling - Chiquita breidt de samenwerking met The Banana Factory uit om afgekeurde bananen een tweede leven te geven. De bananenproducent en de circulaire verwerker zetten eetbare bananen die niet aan de importeisen voldoen om in bananenpuree voor de voedingsindustrie en producten als bananenbrood en koekjes.

Lees bericht


No Waste Army breidt uit naar België

Voedselverspilling - No Waste Army zet een nieuwe stap in zijn groeiambities met de uitbreiding naar België. Het Nederlandse voedselcollectief neemt een belang van 49 procent in het Belgische Waste Warriors.

Lees bericht

Trema Foodnetwerk zet Future Health in foodservice centraal

Event - Bij Koppert Cress in Monster stond tijdens de bijeenkomst van Trema Foodnetwerk over Future Health één vraag centraal: hoe kan voeding bijdragen aan een gezondere samenleving? Tijdens de inspiratiemiddag, georganiseerd door Focusplaza, kwamen professionals uit foodservice samen om te spreken over de rol van voeding, gastvrijheid en duurzaamheid, ook binnen zorg en welzijn. De rode draad: gezondheid begint...

Lees bericht







© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid