Schouten ziet sterke groei plantaardige vis door hoge olieprijs

Plantaardig - Schouten Europe, het bedrijf dat zich richt op vlees- en visvervangers, ziet de vraag naar plantaardige vis in een stroomversnelling komen door de stijgende gasolieprijzen. De sterk gestegen energieprijzen maken een rendabele visserij amper mogelijk.
Volgens het Brabantse familiebedrijf varen veel schepen niet uit vanwege de hoge olieprijzen. De vis die nog wel wordt gevangen heeft een hoge kostprijs, waardoor de inkoopprijzen hard stijgen. Hierdoor stijgt de vraag naar plantaardige alternatieven voor vis, merkt ook Schouten Europe. Het bedrijf betreurt de ontwikkelingen in de visserijsector, maar kan de stijgende vraag naar plantaardige producten ook niet los zien van de actuele problemen. Plantaardig groeit wereldwijd en wellicht nu door de sterk oplopende prijzen van visproducten harder dan normaal, omdat er meer naar - goedkopere - alternatieven wordt gekeken.
Green Tuna
Vorig jaar maakte het bedrijf uit Giessen, dat zich als meer dan dertig jaar bezighoudt met vleesvervangers, voor het eerst de stap naar visvervangers. Dat was met Vegan Green Tuna. Deze plantaardige tonijn heeft een basis van soja en tarwe en kan verwerkt worden in andere producten zoals salades, maaltijdsalades, wraps en kant-en-klaar maaltijden, of als pizza topping. Naast de tonijn ontwikkelde Schouten vorig jaar ook plantaardige vissticks.
Bron: Schouten/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Stegeman introduceert omeletplakjes als vleesalternatief
Introductie – Stegeman is van oudsher een vlees- en vleeswarenbedrijf, maar de laatste jaren sterk aan het innoveren op het gebied van alternatieven zonder of met minder vlees. Dit keer introduceert het bedrijf een nieuwe innovatie, de omeletplakjes. Daarmee speelt Stegeman in op het veranderde voedingspatroon van Nederlanders, want steeds vaker kiezen consumenten voor een ei als vervanger van vlees.
Lees berichtME-AT lanceert plantaardige vleesvervangers uit eigen land
Introductie - ME-AT the Alternative, dochteronderneming van Vion, introduceert als eerste bedrijf in de branche plantaardige vleesvervangers op basis van proteïnen uit Nederlandse veldbonen in de retail.
Lees berichtSchouten Europe bij top innovatieve MKB-foodbedrijven in Nederland
Verkiezing - Schouten Europe heeft een tweede plaats behaald in de prestigieuze KVK Innovatie Top 100. Het Brabantse familiebedrijf mag zich daarmee het meeste innovatieve MKB-foodbedrijf van Nederland noemen. Schouten ontwikkelt en produceert vlees- en visvervangers en behaalde de toppositie met haar plantaardige tonijn. De eerste plaats was voor Grown.bio dat een duurzaam alternatief voor piepschuim ontwikkelde.
Lees berichtFamiliebedrijf Schouten Europe neemt Nijland Food over
Overname - Het Giessense familiebedrijf Schouten Europe, producent van vlees- en visvervangers, neemt het onlangs failliet verklaarde Nijland Food uit Goor over. Schouten neemt alle gebouwen en machines over en het merendeel van het personeel.
Lees berichtSchouten Europe stopt na twintig jaar met merk GoodBite
Industrie - Vleesvervangerproducent Schouten Europe haalt na twintig jaar haar merk GoodBite van de markt. Het Brabantse familiebedrijf gaat zich meer richten op het leveren van private label producten.
Lees bericht‘Nederland telt meer flexitariërs dan vleeseters’
Onderzoek - Meer dan de helft van de Nederlanders (53%) eet minimaal maandelijks vleesvervangers. Dat meldt onderzoeksbureau Markteffect. Het bureau voert jaarlijks onderzoek uit naar het sentiment rondom vleesvervangers en dit jaar blijkt dat een aanzienlijk deel van de Nederlanders minder vlees is gaan eten.
Lees bericht