Smullers test combinatie met IJscuypje op stations
Formulenieuws – Smullers, de fastfoodformule van Lagardère Travel Retail en IJscuypje gaan kijken wat de combinatie oplevert op de stations. In eerste instantie gaat het om twee locaties, op Amsterdam Centraal Station en Rotterdam Centraal.
De eerste combinatie is deze week op Amsterdam Centraal Station opengegaan. Volgende week woensdag opent de tweede combinatieshop in het station van Rotterdam Centraal. Op beide locaties zat aanvankelijk al een combinatie met Swirl’s, maar die waren al geruime tijd gesloten. Vandaar dat in eerste instantie voor deze twee locaties is gekozen.
Twan Vissers, directeur Food en Travel Essentials bij Lagardère Travel Retail, geeft aan dat Lagardère exclusiviteit heeft voor de exploitatie van IJscuypje op de Nederlandse stations. Onduidelijk is nog hoe de omzet van ijs zich gaat ontwikkelen het gehele jaar door. De combinatie maakt het wel gemakkelijker met de inzet van medewerkers. Die kunnen nu afhankelijk van de drukte of seizoen in het cafetaria staan, of meewerken bij de ijsverkoop.
YO!
Verkoop van ijs in de wintermaanden is altijd een uitdaging, maar Vissers verwacht dat dat de verkoop toch minder hard zal terugvallen op een station, omdat die locaties overdekt zijn. Naast Smullers en IJscuypje heeft Lagadere ook nog de formule YO!, een sushi en Asian foodconcept uit de UK. De twee locaties op Rotterdam CS en Den Haag CS gaan in september weer open.
Albert Cuyp
IJscuypje telt inmiddels zo’n 20 locaties, vrijwel allemaal in Amsterdam. De formule is gestart in 2007 toen Edwin de Koeijer met zijn eigen ijsrecept een ijssalon opende in de Amsterdamse Pijp, vlakbij de Albert Cuypmarkt. De naam IJscuypje is ook aan dit eerste winkeltje ontleend.
Bron: @FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Grote verschillen in online waardering tussen cafetariaformules
Onderzoek – More2Market, het bureau van onderzoeker Rien de Koning, heeft in samenwerking met Foodservice HOMiES 19 cafetariaformules geanalyseerd op basis van Google-scores en het aantal Google-reviews per vestiging. Het onderzoek brengt zowel de ervaren kwaliteit als de online zichtbaarheid van formules en individuele vestigingen helder in kaart.
Lees berichtRoger Bloem nieuwe mede-organisator Amsterdam Cocktail Week
Cocktails - Vanaf december treedt horecamarketeer Roger Bloem toe als mede-eigenaar van Amsterdam Cocktail Week (ACW). Hij neemt het aandelenpakket over van Tess Posthumus, die eerder dit jaar haar rol neerlegde.
Lees berichtAmsterdam krijgt eerste warme-chocolademelkwinkel van Nederland
Pop-up - Deze winter krijgt Amsterdam een primeur: de eerste winkel van Nederland die volledig is gewijd aan warme chocolademelk. Vanaf 23 oktober opent namelijk de pop-up MOCA, een afkorting van Mokum Cacao.
Lees berichtAmsterdam krijgt eerste warme-chocolademelkwinkel van Nederland
Pop-up - Deze winter krijgt Amsterdam een primeur: de eerste winkel van Nederland die volledig is gewijd aan warme chocolademelk. Vanaf 23 oktober opent namelijk de pop-up MOCA, een afkorting van Mokum Cacao.
Lees berichtBakker Bart opent 14 Bakker Bart To Go-winkels op grote treinstations
Formulenieuws - Bakker Bart zet een nieuwe strategische stap en opent vanaf januari 2026 veertien vestigingen op grote treinstations in Nederland. Onder de naam Bakker Bart To Go kunnen reizigers vanaf dat moment rekenen op het iconische Bartje, hét vers belegde broodje van Bakker Bart, en andere favorieten. Alles afgestemd op het gemak van onderweg.
Lees berichtSalsa Shop opent tweede Rotterdamse vestiging op CS
Salsa Shop heeft onlangs een nieuwe locatie geopend op station Rotterdam Centraal. Het is de tweede vestiging in de stad, na de zaak op het Stadhuisplein. De Mexicaanse foodketen serveert er verse burrito’s, taco’s en salades.
Lees bericht