Vitam introduceert circulair brood in assortiment


Vitam wil zich als cateraar onderscheiden als specialist in gezond en duurzaam eten en drinken

Catering - Vitam, specialist in gezond en duurzaam eten en drinken, neemt als eerste grote cateraar circulair brood op in het assortiment. De circulaire meergranenbol is ontwikkeld door de Top Bakkers Groep en bestaat voor 30 procent uit gefermenteerd retourbrood van de vorige dag. Daarmee krijgt brood dat normaal zou worden weggegooid een tweede leven.

De meergranenbol wordt gemaakt door overgebleven brood te fermenteren en als desem te gebruiken in nieuw deeg. Zo ontstaat een voedzaam, vezelrijk bake-off product dat ter plekke kan worden afgebakken. “Van geretourneerd brood maken we paneermeel dat we laten fermenteren en weer toevoegen aan ons desem,” vertelt Arjan Koenen van Bakkerij Koenen. “Dat bespaart grondstoffen en vermindert CO₂-uitstoot.” Gemiddeld gooit de Nederlander gemiddeld 6,2 kilo brood per jaar weg.

Goedgekeurd

Bij Vitam werd het brood uitvoerig getest en goedgekeurd tijdens proeverijen. Volgens inkoper Yvonne van der Zande past de introductie binnen Vitams voedselvisie: “Het is gezond, duurzaam en vooral lekker. Zo maken we de circulaire economie letterlijk en figuurlijk smaakvol.”

De circulaire meergranenbol is verkrijgbaar bij alle Vitam-locaties in heel Nederland.

Bron: Vitam/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Armijn Kos versterkt SMAAK Bedrijfscatering

Benoeming - Armijn Kos is per 15 april 2026 benoemd tot Director Integrations & Operations bij SMAAK Bedrijfscatering. Met meer dan vijftien jaar ervaring in de catering- en hospitalitysector versterkt hij het managementteam van de organisatie, die onderdeel is van de Umami Food Groep.

Lees bericht


Foodservice goed vertegenwoordigd op Zorg & Food

Vakbeurzen – Vorig week werd voor de eerste keer de beurs Zorg & Food gehouden. De beurs werd voorheen gehouden als Zorg Totaal maar met ingang van deze editie opgesplitst in Zorg & Facility en Zorg & food. Mede door de combinatie met de beurs Zorg & ICT werd op 14 t/m 16 april 2026 in de Jaarbeurs Utrecht met zo’n zestig foodbedrijven een duidelijk foodplatform...

Lees bericht


Corno Stam start als interim-directeur bij FSIN

Benoeming - Totdat er een nieuwe directeur is gevonden voor Inga Blokker, treedt Corno Stam per 1 januari 2026 aan als interim-directeur van het Foodservce Instituut Nederland (FSIN). Stam is als voormalig penningmeester van het bestuur al jaren betrokken bij het FSIN en The Food Research Company (TFRC).

Lees bericht


Nieuwe joint venture voor dagverse brood Jumbo

Joint venture - Bakker Goedhart, Bakkerij BACU en Bakkerij Visser bundelen hun krachten in een nieuwe joint venture die zich richt op de landelijke levering van dagvers brood aan de ruim 700 Jumbo-supermarkten in Nederland. De samenwerking gaat officieel van start in januari 2026.

Lees bericht




© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid