Vleesproducent Beimer Meat is nu winkelier
Vleeswinkel – Wat moet je doen als de horecavraag uitvalt en je bent als vleesproducent voor een belangrijk deel afhankelijk van die sector? Precies, je begint een eigen winkel en dat is wat Beimer Meat in Enschede ook heeft gedaan. Voor het eerst in zijn 63-jarige bestaan heeft de producent een vleeswinkel geopend.
Er was sprake van enige paniek bij Beimer Meat, na het bekend worden van de lockdown voor de horeca. Logisch, laat directeur Joost Beimer van Beimer Meat weten in een artikel in de regionale krant Tubantia, als de helft van je omzet uit de horeca komt. In eerste instantie startte hij met het aanbieden van vleesproducten voor de 140 medewerkers van het bedrijf en hun familie. Dat liep zo goed dat hij de verkoop uitbreidde bij de productielocatie aan de Euregioweg met een soort drive thru voor geïnteresseerden. De toeloop daar was zo groot dat hij die afhaalstraat snel moest sluiten. Reden om het idee van een eigen winkel uit te werken.
Aanpassingen
De winkel kwam er eind juni aan de Getfertsingel in Enschede. Omdat consumenten kleiner eenheden hanteren moesten er wel enkele aanpassingen worden gedaan aan de productielijn. Ook de administratie moest aanpassingen doen, maar uiteindelijk kwam de winkel er eind juni. Het assortiment is nog altijd voor een deel gericht op restaurants, met grootverpakkingen en luxe artikelen, maar ook particulieren kunnen er terecht voor kleinere hoeveelheden. Het assortiment bevat kant-en-klare stoofvleesgerechten als goulash en gehaktballen, maar ook T-bones en ribeyes zijn terug te vinden in de koelingen.
Volgens het bericht in Tubantia heeft hij wel kritische telefoontjes gehad van de gemeente, maar volgens Joost Beimer mag hij op die plek de winkel exploiteren. Ook over de concurrentie met de lokale Keurslager en groothandel Sligro haalt hij de schouders op. In tijden van crisis zoekt ieder naar mogelijkheden om te overleven.
Bron: @FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
GemaQ Summit in Efteling richt zich op beleving en verkoop
Event – Beleving en impact stonden centraal tijdens de vijfde GemaQ Summit, die donderdag 1 oktober plaatsvond in de Efteling. De bijeenkomst voor zelfstandige tankstationondernemers draaide om de vraag hoe bedrijven de aandacht van klanten kunnen trekken, vasthouden en vertalen naar resultaat op de winkelvloer.
Lees berichtTwintig foodstartups presenteren innovaties op eerste Food Startup Market
Event - Twintig foodstartups hebben tijdens de eerste Food Startup Market bij de Jamfabriek in ’s-Hertogenbosch hun producten en concepten gepresenteerd. De bijeenkomst trok circa 150 bezoekers uit onder meer de foodsector. Innovaties varieerden van producten op basis van reststromen en plantaardige voeding tot functioneel ijs, fermentatie en alcoholvrije dranken.
Lees berichtDrie familiebedrijven lanceren gezamenlijke snacklijn
Introductie - Drie Nederlandse familiebedrijven hebben de handen ineengeslagen voor de introductie van Mix of the World, een nieuw concept met wereldse borrelbites voor de professionele foodservice.
Lees berichtFrits Kremer draagt Foodpolicy over aan Van Wezel en Blonk
Overname - Na zeventien jaar draagt oprichter Frits Kremer het netwerk Foodpolicy over aan Hemko van Wezel en Hans Blonk. Met de wisseling van de wacht breekt een nieuwe fase aan voor het onafhankelijke kennis- en ontmoetingsplatform voor professionals in de foodsector.
Lees berichtSupermarkten verlaten VNO-NCW vanwege hogere contributie
Actie - Meerdere grote bedrijven uit de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW vanwege een forse verhoging van de contributie. Dat hebben betrokken organisaties bevestigd na berichtgeving van De Telegraaf. Onder de vertrekkers bevindt zich ook het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL), de branchevereniging waarbij onder meer Sligro is aangesloten.
Lees berichtVernieuwde Sligro Drachten schenkt €5.000 aan De Fûgelhelling
Groothandel - Sligro heeft dinsdag 2 juni de deuren geopend van de volledig vernieuwde vestiging aan de Dopplerlaan op bedrijventerrein Azeven in Drachten. Ter gelegenheid van de heropening schonk de horecagroothandel €5.000 aan wildopvangcentrum De Fûgelhelling.
Lees bericht