Winstherstel Sligro door kostenbeheersing en aantrekkende markten
Groothandel - Sligro Food Group heeft in 2025 een duidelijke verbetering van het rendement gerealiseerd, ondanks aanhoudende economische onzekerheden. Het bedrijfsresultaat (ebit) steeg met €11 miljoen naar €54 miljoen, terwijl de nettowinst uitkwam op €30 miljoen, een toename van €6 miljoen ten opzichte van een jaar eerder. De vrije kasstroom verbeterde fors tot €80 miljoen.
De jaarcijfers werden donderdag in de vestiging in Amsterdam gepresenteerd. Volgens een toelichting van CEO Koen Slippens was er sprake van een voorzichtig herstel in de afzetmarkten. In Nederland groeide de omzet licht, mede door volumegroei naast inflatie. In België werd de groei nog volledig door inflatie gedreven, al wist Sligro daar in de tweede helft van het jaar de neerwaartse trend te keren. Door afnemende kosteninflatie en eerder genomen besparingsmaatregelen slaagde het bedrijf erin stijgende kosten, met name in de logistiek, grotendeels op te vangen.
Tabak
De omzet exclusief tabak steeg met 1,7 procent tot €2,67 miljard. De stopzetting van tabaksverkoop had een omzetverlagend effect, maar droeg nauwelijks bij aan het resultaat. Dankzij een verbeterde brutomarge en lagere bedrijfskosten als percentage van de omzet nam de winstgevendheid toe.
Dividend
De sterke balans en lage schuldpositie bieden ruimte voor aandeelhoudersbeloning. Sligro stelt een dividend voor van €0,50 per aandeel en start een aandeleninkoopprogramma ter grootte van maximaal 5 procent van het uitstaande kapitaal.
Voor 2026, het eerste jaar van het nieuwe meerjarenplan 2026–2030, ligt de focus op verdere rendementsverbetering, groei in de juiste klantenmix in Nederland, omzetherstel in België en structurele verlaging van de kostenbasis.
Bron: SFG/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Supermarkten verlaten VNO-NCW vanwege hogere contributie
Actie - Meerdere grote bedrijven uit de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW vanwege een forse verhoging van de contributie. Dat hebben betrokken organisaties bevestigd na berichtgeving van De Telegraaf. Onder de vertrekkers bevindt zich ook het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL), de branchevereniging waarbij onder meer Sligro is aangesloten.
Lees berichtVernieuwde Sligro Drachten schenkt €5.000 aan De Fûgelhelling
Groothandel - Sligro heeft dinsdag 2 juni de deuren geopend van de volledig vernieuwde vestiging aan de Dopplerlaan op bedrijventerrein Azeven in Drachten. Ter gelegenheid van de heropening schonk de horecagroothandel €5.000 aan wildopvangcentrum De Fûgelhelling.
Lees berichtLetteke van der Kruk nieuwe formulemanager bij Volado
Benoeming - Letteke van der Kruk is per mei gestart als formulemanager bij Volado. Zij maakt de overstap van inkooporganisatie GemaQ voor de petrolsector, waar zij de afgelopen jaren werkte aan vraagstukken rond positionering, groei en organisatieontwikkeling.
Lees berichtOndernemers luiden tijdens Dag van het Vakcentrum de noodklok
Retail - Zelfstandig winkeliers luiden de noodklok over het huidige ondernemersklimaat in Nederland. Tijdens de Dag van het Vakcentrum op dinsdag 21 april gaven leden aan dat werken duurder wordt en ondernemen steeds lastiger. Volgens hen sluit het beleid onvoldoende aan op de praktijk.
Lees berichtSligro ziet lichte omzetgroei na stroef eerste kwartaal
Groothandel - Sligro Food Group heeft in het eerste kwartaal van 2026 een omzet van 578 miljoen euro geboekt, een stijging van 4 miljoen euro ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De groei komt in een markt die volgens het bedrijf moeizaam van start ging.
Lees berichtSligro heropent vestiging Vlissingen en schenkt €10.000 aan goed doel
Groothandel - Sligro heeft op donderdag zijn volledig vernieuwde vestiging aan de Bedrijfsweg in Vlissingen heropend. Ter gelegenheid van deze feestelijke opening werd een cheque van €10.000 overhandigd aan Stichting Leergeld Walcheren.
Lees bericht