Dirk deelt appels uit bij basisscholen om broodtrommels te vullen


Dirk AGF-specialist met de Elstar-appels van Nederlandse telers die worden uitgedeeld op de basisscholen

Actie - Om kinderen in Nederland een gezonde start op school te geven na de herfstvakantie, deelt Dirk van den Broek deze maandag en dinsdag appels uit bij basisscholen in de buurt van alle Dirk-filialen. De landelijke appeltjesactie is een reactie op het recente nieuws dat steeds meer kinderen in Nederland met een lege broodtrommel naar school moeten.

Dirk-directeur Marcel Huizing over de appeltjesactie: “Ook kinderen zijn de dupe van toenemende armoede en de hoge voedselprijzen in ons land. Deze groep heeft gezond voedsel nodig om te groeien en slecht eten heeft voor hen grote gevolgen. Het uitdelen van appels is geen oplossing van dit probleem, maar met deze actie dragen wij ons steentje bij. Tegelijkertijd is het een signaal richting de overheid; we roepen ze nogmaals op om de prijs van gezond eten, zoals groente en fruit, zo laag mogelijk te houden.”

De tijd is rijp

De afgelopen jaren zijn gezonde producten nog harder in prijs gestegen dan ongezonde producten, volgens Huizing. Hierdoor is kiezen voor gezonde voeding voor veel mensen vaak helemaal geen optie. Dirk zet zich al langer in om groente en fruit betaalbaar te houden. Onder het motto ‘De tijd is rijp’ is Marcel Huizing, algemeen directeur Dirk van den Broek, vorig jaar al een petitie gestart om de btw op groente en fruit te verlagen. De ruim 52.000 handtekeningen zijn toen overhandigd aan de Tweede Kamer en inmiddels staat de ingreep in het coalitieakkoord.

Betaalbaar

Dirk wil ook in deze koopkrachtcrisis dagelijkse boodschappen toegankelijk en betaalbaar houden voor iedereen. Deze zomer maakte Dirk daarom bekend de prijzen van een deel van het assortiment tot minstens het einde van het jaar te bevriezen. Ongeacht de inflatie die nog op Nederland afkomt. Daarnaast heeft de supermarkt de prijzen verlaagd van ruim 200 dagelijkse boodschappen. Het gaat hierbij om huismerkproducten én A-merken voor bijvoorbeeld babyvoeding, toetjes, beleg, koffie, thee, tussendoortjes en dierenvoeding. Prijsvergelijkingen van consumentenprogramma Kassa en de Consumentenbond bevestigen inmiddels ook dat Dirk de goedkoopste is als het aankomt op de basisboodschappen.

Bron: Dirk/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Kadir’s breidt uit naar foodservice met 16 Shell-stations

Tankstation - Halalmerk Kadir's zet een volgende stap in zijn groeistrategie, meldt RetailTrends. Na een succesvolle introductie in de supermarkt zijn de 'Happy Halal Snacks' van het merk vanaf nu ook verkrijgbaar bij 16 tankstations van Shell. Daarmee maakt Kadir's de stap naar de foodservicemarkt.

Lees bericht


Lidl, Decathlon, JDE Peet’s en Fairphone bij Future Up

Netwerk - Future Up heeft vier nieuwe partners aan zijn netwerk toegevoegd. Lidl, Decathlon, JDE Peet's en Fairphone sluiten zich aan bij het platform dat zich inzet voor het versnellen van de transitie naar een duurzame economie. Met de komst van de bedrijven groeit niet alleen het netwerk, maar ook de vertegenwoordiging van de retailsector.

Lees bericht

Upfront opent deze zomer nog twee nieuwe supers

Formulenieuws -Upfront wil deze zomer nog twee nieuwe supermarkten openen in Rotterdam. Daarmee komt het totale aantal vestigingen van de snelgroeiende supermarktformule in de Maasstad op vier. De tweede winkel opende begin juni aan de Mathenesserlaan.

Lees bericht



Ekoplaza brengt impact producten in kaart met ‘Ekoscope’

Supermarkt - Ekoplaza introduceert een nieuwe keuzehulp waarmee consumenten meer inzicht krijgen in de impact van producten op gezondheid, duurzaamheid en sociale omstandigheden. Met de zogenoemde ‘Ekoscope’ is de biologische supermarktketen naar eigen zeggen de eerste supermarkt in Nederland die producten beoordeelt op twaalf verschillende criteria en deze vertaalt naar één totaalscore.

Lees bericht




© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid