JRE-Nederland doet mee aan Week Zonder Vlees & Zuivel
Actieweek – JRE-Jeunes Restaurateurs doet mee aan de Nationale Week Zonder Vlees & Zuivel. De restaurants willen de gasten een week traceren op eten en te drinken, zonder vlees en zuivel. De restaurateurs zijn van mening dat “deze kleine moeite een onvoorstelbaar positieve impact kan hebben op mens, dier en milieu”.
Bij JRE draait het om culinaire excellentie, en dat betekent we als bedrijven ook openstaan voor het verkennen van nieuwe innovatie en mooie samenwerkingen. Door deel te nemen aan De Nationale Week Zonder Vlees & Zuivel willen de horecabedrijven de gasten laten zien dat lekker eten hand in hand kan gaan met bewuste voedingskeuzes. “Onze deelname aan De Nationale Week Zonder Vlees & Zuivel weerspiegelt ons streven naar duurzaamheid en innovatie in de culinaire wereld”, aldus Marko Karelse, voorzitter van JRE-Nederland en chef van Villa la Ruche in Voorburg.
Tijdens De Nationale Week Zonder Vlees (& Zuivel) nodigen de bedrijven de gasten uit om te voor een speciaal menu, samengesteld met zorgvuldig geselecteerde ingrediënten en creatieve culinaire technieken, allemaal zonder vlees en bij geselecteerde restaurants is zijn ook opties zonder zuivel.
Deelnemende restaurants zijn:
- Ledeboer in Almelo
- Bakboord in Almere
- Jonge Dikkert in Amstelveen
- Senses in Amsterdam
- Carelshaven in Delden
- Lokaal in Doetinchem
- Vive la Vie in Groningen
- Rantrée in Maastricht
- Rozemarijn in Maastricht
- Rura in Roermond
- Eden in Valkenswaard
- Villa la Ruche in Voorburg
- LEV. by Mike in Winterswijk
De vereniging JRE-Jeunes Restaurateurs telt meer dan 390 restaurants en 160 hotels verspreid over 16 landen.
Bron: JRE-Nederland/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Appèl verzorgt voortaan de catering op aantal politielocaties
Catering - Cateraar Appèl in Den Bosch is per 1 juli gestart als nieuwe cateringpartner van de Politie. Het bedrijf verzorgt voortaan de dagelijkse horeca op meerdere politielocaties in Nederland.
Lees berichtDe Kuyper lanceert Batched Spritz-cocktails voor de horeca
Introductie - Koninklijke De Kuyper breidt zijn cocktailassortiment voor de horeca uit met een nieuwe Batched Spritz-range. De cocktails komen in de varianten Elderflower Spritz en Limoncello Spritz in Nederland, verkrijgbaar in een fles van 100 cl en een 20-liter KeyKeg. Daarnaast wordt een Orange Spritz gelanceerd, exclusief in KeyKeg-formaat.
Lees berichtInternationale favorieten McDonald’s bekend gemaakt
Formulenieuws - McDonald's Nederland introduceert vanaf vandaag vijf internationale menu-items als onderdeel van de wereldwijde World Menu Heist-campagne. In totaal komen zes populaire producten uit het buitenland tijdelijk naar Nederland. Het zesde item blijft voorlopig nog geheim en wordt halverwege de campagne onthuld.
Lees berichtRob Baan roept Belgische cateraars op tot gezonder aanbod
Pleidooi - Tijdens een bijeenkomst met de grootste cateraars en toeleveranciers in België heeft Rob Baan van Koppert Cress een krachtig pleidooi gehouden voor een gezonder voedselaanbod. Vooral tijdens de lunch.
Lees berichtRutger Rozendaal CEO van The Vegetarian Butcher Collective
Benoeming - The Vegetarian Butcher Collective heeft Rutger Rozendaal benoemd tot nieuwe CEO. Rozendaal, voormalig topman van De Vegetarische Slager, neemt het stokje over van Willem van Weede, die het afgelopen jaar leiding gaf aan de integratie van De Vegetarische Slager en Vivera binnen de nieuwe organisatie.
Lees berichtEerste eiwitrapportage cateraars toont daling plantaardig
Catering - Voor het eerst hebben grote Nederlandse contractcateraars gezamenlijk inzicht gegeven in de verhouding tussen dierlijke en plantaardige eiwitten in hun inkoop. De nieuwe rapportage, opgesteld door Green Protein Alliance en ProVeg Nederland, laat zien dat het aandeel plantaardige eiwitten in 2025 is gedaald naar 41,8 procent. Een jaar eerder lag dat aandeel nog op 42,8 procent.
Lees bericht