Ontbijtmerk Yespers introduceert nieuwe granola’s
Introductie – Het duurzame ontbijtmerk Yespers heeft vier nieuwe granola’s geïntroduceerd. Het gaat om een viertal ontbijtproducten gemaakt van Nederlandse haver met gered fruit.
De nieuwe smaken zijn: Appel & Rozijn, Cashew & Wortel, Hazelnoot & Banaan, Kokos & Kers. De Nederlandse haver is afkomstig van De Graanrepubliek, een coöperatie van lokale ondernemers die duurzaam gebruik maakt van Groningse kleigronden. Yespers legt met deze vier nieuwe granola’s de nadruk op het tegengaan van voedselverspilling door gered fruit te gebruiken. Daarnaast zet het merk mensen in met afstand tot de arbeidsmarkt en zet het zich in voor eerlijke inkomens in de gehele voedselketen.
De achterkant van de verpakking is in een omgekeerd jasje gestoken. Bij het omdraaien van de granola vertelt een impactmeter hoeveel impact jouw ontbijt heeft: van het aantal duurzame ingrediënten in de granola, tot besparingen op transport en de hoeveelheid gered fruit.
De granola’s zijn erkrijgbaar bij Picnic, Boon’s Markt, Sligro of via Yespers.com.
Bron: Yespers/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Tijdelijke shop op Utrecht CS verkoopt ‘afgekeurde’ versproducten
Voedselverspilling - Reizigers op Utrecht Centraal kunnen tijdens de Verspillingsvrije Week boodschappen doen bij De Kromste Supermarkt Van Nederland. No Waste Army en NS Stations hebben de tijdelijke winkel bij spoor 18 en 19 geopend om aandacht te vragen voor voedsel dat vanwege vorm, formaat of uiterlijk buiten het reguliere supermarktschap valt.
Lees berichtTwintig foodstartups presenteren innovaties op eerste Food Startup Market
Event - Twintig foodstartups hebben tijdens de eerste Food Startup Market bij de Jamfabriek in ’s-Hertogenbosch hun producten en concepten gepresenteerd. De bijeenkomst trok circa 150 bezoekers uit onder meer de foodsector. Innovaties varieerden van producten op basis van reststromen en plantaardige voeding tot functioneel ijs, fermentatie en alcoholvrije dranken.
Lees berichtNederlanders redden 40 miljoen maaltijden van verspilling
Voedselverspilling - Nederlanders hebben sinds de introductie van Too Good To Go in 2018 inmiddels 40 miljoen maaltijden van verspilling gered. Dat staat gelijk aan ongeveer 35 dagen voeding voor alle inwoners van Utrecht, uitgaande van drie maaltijden per dag.
Lees berichtSchiphol opent grootste Privium Lounge voor zakelijke reiziger
Luchtvaart - Amsterdam Airport Schiphol breidt zijn premium dienstverlening uit met de opening van de nieuwe Privium ClubLounge South. De lounge, die op 6 augustus de deuren opent, is met ruim 800 vierkante meter de grootste Privium Lounge op de luchthaven en biedt plaats aan 125 gasten. De voorziening richt zich op zakelijke reizigers en frequente vliegers die voorafgaand aan hun vlucht willen...
Lees berichtHotels laten veel winst liggen in strijd tegen voedselverspilling
Voedselverspilling - Op een gemiddeld hotelontbijtbuffet blijft per gast ongeveer 116 gram voedsel over, vergelijkbaar met het gewicht van 3,5 boterhammen. Een groot deel daarvan is onaangeraakt en nog prima geschikt voor consumptie. Volgens Too Good To Go biedt dat hotels een belangrijke kans om voedselverspilling verder terug te dringen.
Lees berichtChiquita en The Banana Factory verlengen samenwerking
Voedselverspilling - Chiquita breidt de samenwerking met The Banana Factory uit om afgekeurde bananen een tweede leven te geven. De bananenproducent en de circulaire verwerker zetten eetbare bananen die niet aan de importeisen voldoen om in bananenpuree voor de voedingsindustrie en producten als bananenbrood en koekjes.
Lees bericht