Utrechts franchiseduo McDonald’s krijgt internationale onderscheiding


Marijke en Pieter Honing ontvangen de McDonald’s Golden Arch Award

Erkenning - De Utrechtse Franchisenemer Pieter Honing krijgt de allerhoogste onderscheiding van het Amerikaanse McDonald’s hoofdkantoor. Pieter en zijn vrouw hebben de Golden Arch Award ontvangen, een prestigieuze erkenning die iedere twee jaar wordt uitgereikt aan maximaal veertig franchisenemers van over de hele wereld.

Chris Kempczinski, de wereldwijde CEO van McDonald’s, kent de onderscheiding persoonlijk toe aan het ondernemersduo. Zij zullen volgend jaar in Orlando, Florida de prijs in ontvangst nemen. Het Nederlandse directieteam van de restaurantketen kon de Utrechtse ondernemers met het nieuws verrassen. Pieter en Marijke worden geroemd vanwege hun grote betrokkenheid bij hun directe omgeving. Beiden startten in 2012 als franchisenemers toen zij hun eerste restaurant in Dordrecht overnamen. Pieter werkte toen al twintig jaar bij McDonald’s Nederland, waarvan de laatste vijf jaar als directielid.

Coffee with a Cop

In Dordrecht introduceerden ze Coffee with a Cop, een laagdrempelige manier voor Dordtenaren om politieagenten vragen te kunnen stellen en zo wederzijds begrip te vergroten. Ook zetten ze zich in om werknemers en burgers te helpen met schuldenproblematiek en zijn ze al jaren nauw betrokken bij het werk van het Ronald McDonald Kinderfonds. Zo zit Pieter ook in de Raad van Toezicht van het Kinderfonds.

In 2017 verhuisden Pieter en Marijke naar Utrecht waar ze de vijf restaurants van een collega franchisenemer overnamen. Ook in Utrecht blijven ze zich inzetten voor hun directe omgeving. Voor Michèle Boudria, Managing Director McDonald’s Nederland vormt het duo een inspiratiebron voor vele ondernemers vanwege hun onbaatzuchtige betrokkenheid.

Bron: McDonald’s/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Melvin Pach neemt familiebedrijf over en opent nieuwe McDonald’s

Formulenieuws - Aan de Spoorstraat in Bellevue opende franchisenemer Melvin Pach samen met wethouder Remco Duijnkerk de deuren van het nieuwe McDonald’s restaurant, in Den Helder. De opening markeert ook de overname van het familiebedrijf van zijn vader, Richard Pach. De feestelijke opening werd bijgewoond door zo’n 200 genodigden.

Lees bericht



McDonald’s zet Grimace in de schijnwerpers op Utrecht CS

Formulenieuws - Te midden van de oranjekoorts rond het WK voetbal opent McDonald’s deze zomer een activatie op Utrecht Centraal. Met de tijdelijke Grimace Experience brengt de restaurantketen haar paarse mascotte Grimace onder de aandacht van de treinreiziger. De pop-up is drie weken lang te bezoeken in de stationshal naast perron 18.

Lees bericht



Fastfoodketens goed voor 76 miljoen bezoeken in Nederland

Onderzoek - Nederlandse fastfoodketens hebben het afgelopen jaar gezamenlijk 76 miljoen bezoeken getrokken. Dat blijkt uit de Nationale Benchmark Fastfoodketens, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder bijna 4.000 Nederlanders. Met name McDonald’s neemt een dominante positie in, terwijl formules als Mr. Sushi en eazie vooral populair zijn onder jongvolwassenen.

Lees bericht

McDonald’s lanceert heetste saus ooit met Crazy Hete Sauzen Mix

Formulenieuws - McDonald’s introduceert deze maand de heetste sauzen die het ooit in Nederland op het menu heeft gehad. Met de nieuwe Crazy Hete Sauzen Mix speelt de fastfoodketen in op de groeiende vraag naar extra pittig, met name onder Gen Z. De sauzen zijn exclusief verkrijgbaar als package deal en bestaan uit drie varianten: Best Heet, Moeilijk Heet...

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid