Anne&Max strijdt tegen verspilling met vers wortelsap
Formulenieuws - Koffie- en lunchketen Anne&Max zet zich de komende weken in tegen voedselverspilling door samen te werken met No Waste Army. De populaire verse sap Energie krijgt tijdelijk een extra ingrediënt: appel-wortelsap gemaakt van een worteloverschot van boer Jan-Willem.
Door een extreem nat voorjaar liep de worteloogst vertraging op en bleven er bij de boer maar liefst 76.000 kilo wortels ongebruikt in de schuur liggen. In plaats van verspillen krijgen ze nu een tweede leven in de sap Energie, een mix van mango, banaan, gember, appel, chiazaad en wortel. “Een wortel die eigenlijk geen podium meer had, staat nu in de spotlights van onze sap Energie, al jarenlang een favoriet op ons menu,” aldus Jeroen Bouterse, F&B Manager bij Anne&Max.
Samen tegen verspilling
No Waste Army ontwikkelt producten en boxen van groenten en fruit die de supermarkt niet halen, en bereikt daarmee steeds meer huishoudens. Door de samenwerking met Anne&Max krijgen de wortels een plek in de huiskamers van de horecaketen. “We willen onze gasten meegeven dat je met zorg en creativiteit iets heel moois kunt maken van producten die anders verloren zouden gaan,” aldus Wobbe van Zoelen, oprichter van Anne&Max. “Juist door samen te werken met initiatieven als No Waste Army maken we positieve impact.”
Bron: Anne&Max/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Nederlanders redden 130.000 kilo Belgische druiven van verspilling
Voedselverspilling - Nederlanders hebben in korte tijd massaal gehoor gegeven aan de oproep van No Waste Army en Waste Warriors om Belgische druiven te redden van de afvalberg.
Lees berichtCategoriewinnaars ABN AMRO Retailer of the Year 2025-2026 bekend
Verkiezing - De categoriewinnaars van de publieksprijzen ABN AMRO Beste Winkelketen van Nederland en ABN AMRO Webshop Awards the Netherlands 2025-2026 zijn bekendgemaakt.
Lees berichtInitiatief Arnhem Lekker & Groen! telt al 26 horecabedrijven
Actie - Wat doen de horecabedrijven in Arnhem aan voedselverspilling en plantaardige eten? De oplossingen die op deze terreinen worden bedacht, staan centraal in een initiatief onder de naam Arnhem Lekker & Groen. Inmiddels hebben zich al 26 horecabedrijven aangemeld.
Lees berichtBijna kwart haalt bestelling bij koffie- of lunchketen af
Onderzoek - Bezoekers van koffie- of lunchketens halen bijna een kwart (24%) van de bestellingen af. Het vaakst bestaat de bestelling uit eten én drinken (47%). En Dunkin’ is populairder onder jongvolwassenen dan onder oudere leeftijdsgroepen.
Lees berichtFood100 maakt zes Foodhelden van 2024 bekend
Verkiezing - Tijdens een bijeenkomst met de 100 meest impactvolle voedselveranderaars van Nederland maakte de Food100-vakjury de namen van zes innovators bekend die de titel Foodheld van het jaar mogen hebben. Deze voorlopers uit de Food100-lijst maakten dit jaar bijzonder veel indruk met hun werk om de Nederlandse voedselketen duurzamer, gezonder en socialer te maken.
Lees berichtSligro en Flink samen in betaalbare en duurzame energie voor horeca
Samenwerking - Groothandel Sligro Food Group en FLINK Nederland, een full-service energiepartner voor de zakelijke markt, gaan voortaan samenwerken. Deze samenwerking is er op gericht ondernemers te helpen bij het besparen op energiekosten en het verduurzamen van hun bedrijf.
Lees bericht