Bluezone zegt het coronavirus in restaurants te doden


Technologie – Het klinkt te mooi om waar te zijn, maar testen tonen het aan, een gepatenteerde technologie van Middleby Corporation zou de lucht van binnenruimte tot bijna 100% zuiveren van virussen, waaronder ook corona. De ontwikkelaar van het filterloze luchtzuiveringssysteem, dat is ontwikkeld voor het Amerikaanse leger, zou 99,9995% van alle virussen en andere verontreinigingen binnenshuis vernietigen.

Middleby Corporation heeft een exclusieve licentie gesloten met Bluezone over de techniek. In de Benelux is Middleby vertegenwoordigd Levens Middleby. Joris Levens van Levens Middleby zegt over de nieuwe technologie: “Bluezone stelt ons in staat restaurants veiliger te maken door een bewezen technologie aan te bieden die beter presteert dan de meeste systemen die momenteel op de markt zijn. Onze klanten hebben nu toegang tot de meest innovatieve en geavanceerde luchtzuiveringstechnologie die er is ”.

Virusvrij

Als de technologie waarmaakt wat het belooft, betekent dit dat horeca- en eetgelegenheden virusvrij gemaakt kunnen worden. Het systeem, dat geen filter nodig heeft, heeft in testen bewezen infectieuze luchtverontreinigingen te vernietigen. Dit wordt beschouwd als een van de drie meest voorkomende manieren waarop het coronavirus wordt verspreid, zo laat het bedrijf weten.

Bluezone zou nu wel eens aanleiding kunnen zijn om de binnenruimten van eetgelegenheden veiliger te maken en horecagelegenheden weer gelegenheid te geven de deuren te openen.

Levens verwacht nog dit jaar te kunnen beginnen met het virusvrij maken van restaurants.

Bron: @FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws



Eerste NK Lekkerste Flammkuchen tijdens Horecava 2027

Wedstrijd - Het NK De Lekkerste wordt tijdens Horecava 2027 uitgebreid met een nieuwe wedstrijd. Op woensdag 13 januari wordt voor het eerst het NK Lekkerste Flammkuchen gehouden. Horecaprofessionals uit heel Nederland kunnen zich vanaf nu inschrijven voor de nieuwe titelstrijd.

Lees bericht

Horeca moet harder vechten voor minder bezoekmomenten

Analyse - De horeca gaat een lastig 2027 tegemoet. Hoewel de omzet blijft groeien, gaan Nederlanders minder vaak uit eten en letten zij scherper op wat een horecabezoek oplevert. Toch blijft er perspectief: consumenten bezuinigen vooral op spontane bezoeken, terwijl het geplande genietmoment overeind blijft. Dat blijkt uit de FoodMarkt Outlook 2027 van het FoodService Instituut Nederland (FSIN).

Lees bericht

Knoopjelos keert eenmalig terug met Proef

Event - Recensieplatform Knoopjelos viert zijn 25-jarig bestaan met een eenmalige terugkeer van de Knoopjelos Proef. Tien restaurants nemen van 8 tot en met 12 oktober deel aan de wedstrijd om de beste wijn-spijscombinatie.

Lees bericht


The Flower Farm komt met palmolievrije mini’s voor de horeca

Introductie - The Flower Farm breidt zijn activiteiten uit naar de horecamarkt. Het merk introduceert palmolievrije margarine in portieverpakkingen van 8 gram, bedoeld voor onder meer hotels, cateringlocaties, bedrijfsrestaurants en lunchbuffetten. De nieuwe mini’s werden tijdens Gastvrij Rotterdam gepresenteerd.

Lees bericht




© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid