FBNed vraagt Tweede Kamer om meer aandacht familiebedrijven


De petitie ‘De toekomst van het Nederlandse familiebedrijf’ werd overhandigd aan Arend Kisteman van de commissie Economische Zaken van de Tweede Kamer

Actie - Familiebedrijven Nederland (FBNed) heeft dinsdag de petitie ‘De toekomst van het Nederlandse familiebedrijf’ overhandigd aan de commissie Economische Zaken van de Tweede Kamer. Met de petitie vraagt FBNed aandacht voor de positie van familiebedrijven en roept zij op deze ondernemingsvorm expliciet mee te wegen in beleidskeuzes en coalitieonderhandelingen.

Familiebedrijven vormen volgens FBNed het fundament van de Nederlandse economie. Zij zijn goed voor 61,5 procent van alle ondernemingen en bieden werk aan ruim 2,8 miljoen mensen. Tegelijkertijd staat hun toekomst onder druk door toenemende regeldruk, fiscale onzekerheid en onvoorspelbaar beleid. Dat leidt tot uitgestelde opvolging, terughoudende investeringen en stagnerende kennisoverdracht.

Voorzitter Marlies van Wijhe noemt familiebedrijven “de ruggengraat van onze economie”. Zij roept de politiek op te kiezen voor langetermijnbeleid, minder regeldruk en betere opvolgingsregelingen, zodat familiebedrijven duurzaam kunnen blijven ondernemen.

Bron: FBNed/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Horeca wordt onbetaalbaar door inefficiënt systeem

Actie - Met de start van de Horecava 2026 volgende week, staat de Nederlandse horeca in de schijnwerpers. Tegelijkertijd neemt de druk op de sector verder toe. Niet door gebrek aan kwaliteit of gastvrijheid, maar door een kostbaar en inefficiënt systeem dat de horeca structureel duurder maakt.

Lees bericht


Twee op drie ondernemers willen binnen tien jaar stoppen

Analyse - De continuïteit van duizenden Nederlandse retailbedrijven staat onder druk. Uit een gepubliceerde Sectorprognoses 2026-2027 van ABN AMRO, die woensdag is verschenen, blijkt dat ruim twee derde van de ondernemers binnen tien jaar wil stoppen, maar dat een groot deel de opvolging nog niet heeft geregeld.

Lees bericht

Petitie tegen verplichte naamswijziging plantaardig gehakt

Actie - ProVeg Nederland is deze week een landelijke petitie gestart tegen de recente eis van de NVWA om de benaming plantaardig gehakt aan te passen. Volgens ProVeg, die in de campagne samenwerkt met Vivera en De Vegetarische Slager, zorgt de huidige wetgeving niet voor duidelijkheid, maar juist voor verwarring bij consumenten.

Lees bericht

Fletcher Hotels en Royal Swinkels verlengen samenwerking

Samenwerking - Royal Swinkels Family Brewers en Fletcher Hotels hebben hun samenwerkingsovereenkomst verlengd. Daarmee zetten beide Nederlandse familiebedrijven hun langdurige partnerschap voort, dat ruim tien jaar geleden begon met de grootschalige introductie van Bavaria- en Swinckels-bieren binnen het hotelconcern.

Lees bericht


Quatra groep neemt Royal Smilde Natura over

Overname - De Quatra groep neemt per 1 april 2025 het dochterbedrijf Royal Smilde Natura van Royal Smilde over. Beide bedrijven zijn familiebedrijven met een vooraanstaande positie in het inzamelen en recycling van gebruikte frituurolie.

Lees bericht




© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid