Felix Meritis opent Felix Café als creatieve ontmoetingsplek


Sfeerimpressie van Felix Café van Felix Meritis

Horecaconcept - Felix Meritis opent in april 2026 de deuren van Felix Café, een nieuwe ontmoetingsplek in het hart van de Amsterdamse grachtengordel. Het café moet uitgroeien tot een creatieve huiskamer waar Amsterdammers samenkomen om te eten, werken en ideeën uit te wisselen.

Volgens Pepijn Kuyper, directeur van Amerpodia, waaronder de horeca- en cultuurlocaties Felix Meritis, Rode Hoed en De Nieuwe Liefde vallen, is er in het grachtengebied behoefte aan een toegankelijke plek met karakter, weg van het massatoerisme. “Een plek waar je blijft hangen omdat er altijd iets gebeurt.”

Het menu van het horecabedrijf is in handen van chef Sander Louwerens, die zich laat inspireren door wereldkeukens en seizoensgebonden ingrediënten. Naast eten en drinken biedt Felix Café ruimte aan exposities en kleinschalige optredens. De expositireeks start met een solo-expositie van kunstenaar Milan Sipistoo.

Met het café krijgt de begane grond van het monumentale pand aan de Keizersgracht een nieuwe invulling, waar historische architectuur en modern design samenkomen.

Bron: Felix Meritis/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws



Eerste NK Lekkerste Flammkuchen tijdens Horecava 2027

Wedstrijd - Het NK De Lekkerste wordt tijdens Horecava 2027 uitgebreid met een nieuwe wedstrijd. Op woensdag 13 januari wordt voor het eerst het NK Lekkerste Flammkuchen gehouden. Horecaprofessionals uit heel Nederland kunnen zich vanaf nu inschrijven voor de nieuwe titelstrijd.

Lees bericht

Horeca moet harder vechten voor minder bezoekmomenten

Analyse - De horeca gaat een lastig 2027 tegemoet. Hoewel de omzet blijft groeien, gaan Nederlanders minder vaak uit eten en letten zij scherper op wat een horecabezoek oplevert. Toch blijft er perspectief: consumenten bezuinigen vooral op spontane bezoeken, terwijl het geplande genietmoment overeind blijft. Dat blijkt uit de FoodMarkt Outlook 2027 van het FoodService Instituut Nederland (FSIN).

Lees bericht

Knoopjelos keert eenmalig terug met Proef

Event - Recensieplatform Knoopjelos viert zijn 25-jarig bestaan met een eenmalige terugkeer van de Knoopjelos Proef. Tien restaurants nemen van 8 tot en met 12 oktober deel aan de wedstrijd om de beste wijn-spijscombinatie.

Lees bericht


The Flower Farm komt met palmolievrije mini’s voor de horeca

Introductie - The Flower Farm breidt zijn activiteiten uit naar de horecamarkt. Het merk introduceert palmolievrije margarine in portieverpakkingen van 8 gram, bedoeld voor onder meer hotels, cateringlocaties, bedrijfsrestaurants en lunchbuffetten. De nieuwe mini’s werden tijdens Gastvrij Rotterdam gepresenteerd.

Lees bericht




© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid