Holland Food Service gaat voor 100% groene stroom
Zorg - Holland Food Service zet in op verduurzaming. Op de productielocatie in Wijchen is een zonnecentrale in gebruik genomen en vervangt Groendus de energiemeters voor slimme meters. Ook oriënteert Holland Food Service zich om gebruik te gaan maken van de Groendus Energiemarktplaats, zodat bij onvoldoende aanbod toch groene stroom inzetbaar is.
Het familiebedrijf Holland Food Service is in de loop van de jaren van kruidenier uitgegroeid naar een toonaangevende horecaleverancier voor zorginstellingen. Elke keer wanneer het bedrijf van vader op zoon overging, werd er iets aan toegevoegd. Met de vierde generatie aan het roer werd het tijd voor verregaande verduurzaming. Frank Kampschreur, algemeen directeur Holland Food Service: “Als bedrijf heb je naar mijn mening de plicht om je steentje bij te dragen om de huidige klimaat- en energiecrisis tegen te gaan. Ik heb aan den lijve ondervonden dat dit makkelijker gezegd is dan gedaan. Alleen al de zonnecentrale plaatsen bleek een uitdaging door zowel netcongestie als uitbreiding van ons pand. Ik ben blij dat we samen met Groendus een succesvolle zonnecentrale hebben weten te realiseren.”
Vermogensregeling
Om ervoor te zorgen dat de capaciteit van de dakpnelen en de centrale optimaal benut worden heeft Groendus een dynamische vermogensregeling toegepast. De regeling zorgt ervoor dat het bedrijf de eigen stroomopwek volledig kan gebruiken. Zodra het eigen verbruik daalt zorgt de regelaar ervoor dat de maximale netcapaciteit niet wordt overschreden.
Op naar 100%
De zonnecentrale moet Holland Food Service zoveel mogelijk van zelf opgewekte energie voorzien. Om op de momenten dat er geen eigen opwek beschikbaar is ook echt groene stroom te gebruiken verkent Holland Food Service de mogelijkheden om na het aflopen van de huidige energiecontracten de Groendus Energiemarktplaats op te gaan. Op deze plek wordt vraag en aanbod van groene stroom aan elkaar gekoppeld. Voor Holland Food Service is het logisch om de eigen opwek aan te vullen met windenergie. Op momenten dat er geen zonne-energie beschikbaar is, bijvoorbeeld ’s nachts, is windenergie er namelijk vaak wel. Holland Food Service kan op zijn beurt zonne-energie die zij over hebben via de marktplaats verkopen aan organisaties in de buurt. Ook deze regionale uitwisseling van energie draagt bij aan het voorkomen van netcongestie.
Bron: Holland Food Service/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Jamie Oliver en Bart van Olphen zetten horsmakreel op de kaart
Duurzaamheid - Jamie Oliver en Bart van Olphen van Fish Tales vragen aandacht voor horsmakreel als duurzaam alternatief voor Atlantische makreel. In de tweede aflevering van de online serie The Seafood Revolution, die vanaf 14 augustus te bekijken is, staat de nog relatief onbekende vis uit Chili centraal.
Lees berichtHoreca-apparatuur kopen: praktische tips voor een strakke keuken
Een horecakeuken draait om productie. Apparatuur die halverwege de avond weigert, kost simpelweg omzet en vertraagt de doorloop van je gerechten. Je hebt dus een robuuste basis nodig die is gebouwd voor zwaar en langdurig gebruik.
Lees berichtThe Tosti Club officieel geopend in Slagharen
Formulenieuws - Onder een stralende lentezon heeft The Tosti Club donderdag officieel de deuren geopend in Attractie- en Vakantiepark Slagharen. Na een succesvolle proefperiode van drie weken werd de nieuwe horecalocatie feestelijk geopend door algemeen directeur Sander de Haas en oprichters Jacco Heijkoop en Bart van Ham, samen met parkmascottes Randy & Rosie.
Lees berichtSamenwerking Bidfood en Cordaan met vijf jaar verlengd
Zorg - De langdurige samenwerking tussen Bidfood en Stichting Cordaan wordt met vijf jaar verlengd. Daarmee spreken beide organisaties hun vertrouwen uit in de gezamenlijke koers en ambities voor de toekomst.
Lees berichtOpvolger KIOSK 2.0 zet in op vers en duurzaamheid
Formulenieuws- NS heeft vandaag op Utrecht Centraal de eerste vernieuwde Kiosk volgens een nieuw retailconcept geopend. Met deze introductie speelt NS in op veranderende reizigersbehoeften, technologische ontwikkelingen en de groeiende vraag naar duurzamere oplossingen binnen foodservice.
Lees berichtBijna de helft van de Nederlanders eet dagelijks vlees of vis
Onderzoek - Bijna de helft van de Nederlanders (46%) eet vrijwel dagelijks vlees of vis. Dat blijkt uit de vijfde editie van de Markteffect Vleesvervangers Monitor, die onderzoekt hoe consumenten omgaan met het steeds grotere aanbod aan voedingsproducten en de groeiende aandacht voor gezondheid en duurzaamheid.
Lees bericht