ProFri: niet te snel conclusies trekken uit groei fastfoodzaken


LEON is ook fastfood, maar staat bekend als de gezonde fastfoodformule

Fastfood - De sterke toename van het aantal fastfoodvestigingen in Nederland, waarover het AD berichtte, vraagt nuancering en mag niet automatisch worden gezien als bewijs dat Nederlanders ongezonder zijn gaan eten.

Dat stelt Vereniging Professionele Frituurders (ProFri) in reactie op recente berichtgeving over de groei volgens het CBS van het aantal fastfoodzaken en de relatie met overgewicht. Volgens ProFri, de belangenvereniging voor cafetaria’s, is de gebruikte statistische categorie veel breder dan vaak wordt aangenomen. Onder de noemer 'fastfoodrestaurants' vallen niet alleen cafetaria's en hamburgerketens, maar ook lunchrooms, broodjeszaken, pokébowlconcepten, ijssalons, saladebars en afhaal- en bezorgbedrijven. De brancheorganisatie benadrukt dat de groei van het aantal vestigingen vooral samenhangt met de toenemende vraag naar gemak, afhalen en bezorgen.

Daarnaast zegt een groter aantal bedrijven volgens ProFri weinig over de daadwerkelijke consumptie. De horecamarkt is de afgelopen jaren fors uitgebreid, terwijl de gemiddelde omzet per onderneming juist is afgenomen. Ook is de omzetgroei volgens de vereniging grotendeels toe te schrijven aan prijsstijgingen en niet aan een evenredige stijging van het aantal verkochte producten.

Maatschappelijk probleem

ProFri erkent dat obesitas een serieus maatschappelijk probleem is, maar pleit voor een zorgvuldige analyse. Volgens de organisatie spelen naast voeding ook factoren als beweging, leefstijl en sociaaleconomische omstandigheden een belangrijke rol. De vereniging roept media, onderzoekers en beleidsmakers daarom op onderscheid te maken tussen het aantal horecabedrijven, het type concept, het assortiment en het daadwerkelijke consumptiegedrag.

Bron: ProFri/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws



Eerste NK Lekkerste Flammkuchen tijdens Horecava 2027

Wedstrijd - Het NK De Lekkerste wordt tijdens Horecava 2027 uitgebreid met een nieuwe wedstrijd. Op woensdag 13 januari wordt voor het eerst het NK Lekkerste Flammkuchen gehouden. Horecaprofessionals uit heel Nederland kunnen zich vanaf nu inschrijven voor de nieuwe titelstrijd.

Lees bericht

Horeca moet harder vechten voor minder bezoekmomenten

Analyse - De horeca gaat een lastig 2027 tegemoet. Hoewel de omzet blijft groeien, gaan Nederlanders minder vaak uit eten en letten zij scherper op wat een horecabezoek oplevert. Toch blijft er perspectief: consumenten bezuinigen vooral op spontane bezoeken, terwijl het geplande genietmoment overeind blijft. Dat blijkt uit de FoodMarkt Outlook 2027 van het FoodService Instituut Nederland (FSIN).

Lees bericht

Knoopjelos keert eenmalig terug met Proef

Event - Recensieplatform Knoopjelos viert zijn 25-jarig bestaan met een eenmalige terugkeer van de Knoopjelos Proef. Tien restaurants nemen van 8 tot en met 12 oktober deel aan de wedstrijd om de beste wijn-spijscombinatie.

Lees bericht


The Flower Farm komt met palmolievrije mini’s voor de horeca

Introductie - The Flower Farm breidt zijn activiteiten uit naar de horecamarkt. Het merk introduceert palmolievrije margarine in portieverpakkingen van 8 gram, bedoeld voor onder meer hotels, cateringlocaties, bedrijfsrestaurants en lunchbuffetten. De nieuwe mini’s werden tijdens Gastvrij Rotterdam gepresenteerd.

Lees bericht




© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid