StatieHeld is nieuw inzamelingssysteem voor statiegeld


Ruben Autsema en zijn compagnon Quinten de Leeuw / Foto bij: StatieHeld

Statiegeld - De consument laten bijdragen aan duurzaamheid door het statiegeldsysteem eenvoudiger te maken. Dat is het doel van ondernemer Ruben Autsema. Om dat te realiseren ontwikkelde hij het initiatief StatieHeld.

Bij Statieheld draait het om geavanceerde recycle-automaten waar mensen gemakkelijk flesjes en blikjes in kunnen werpen voor het recyclen, maar ook het statiegeld direct digitaal terug ontvangen. De automaten moeten een alternatief zijn voor de automaten bij de supermarkten. De machines van StatieHeld moeten juist op de plekken komen te staan waar de consument de producten gebruikt: van bioscopen en pretparken tot (tank)stations en scholen.

Omslachtig

Hoe vaak heb je het al gehad?, schrijft de website Statiehelden. “ Je bent onderweg naar je werk, je hebt even een flesje of blikje gehaald. Nu moet je de hele dag je flesje bij je houden en mee naar huis nemen om het vervolgens in te leveren bij de supermarkt voor 15 cent.  Dit proces is omslachtig en onhandig”. StatieHeld gaat daar verandering in aanbrengen. Het doel van de automaten is om het inleveren van statiegeldproducten zo toegankelijk mogelijk maken, zodat de consument gemotiveerd wordt om mee te werken aan duurzaamheid.

Pilot

Eind mei start de eerste pilot, waarin de recyclebakken in gebruik worden genomen op de Wageningen Universiteit. De pilot is slechts een aftrap van het doel dat Autsema voor ogen heeft: recyclebakken door heel Nederland, op zoveel mogelijk plaatsen waar mensen blikjes en flesjes consumeren.

Bron: StatieHeld/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws








Primeur Hansen Dranken met ‘multi-feed’-statiegeldautomaat

Statiegeld - Hansen Dranken in Linne heeft de primeur met de allereerste kiosk met TOMRA R2 ‘multi-feed’-statiegeldautomaat. De groothandel neemt al sinds medio 2021 zakken met lege PET-flessen en blikjes mee bij de klanten waar ze leveren. Nu kunnen particulieren in de regio ook zakken vol lege PET-flessen en blikjes ter plekke inleveren via een buitengeplaatste kiosk.

Lees bericht



© 2025 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid