The Church bekroond tijdens QL Gala Diner 2026


De prestigieuze titel QL Hotel of the Year 2026 ging naar Boutique Hotel The Church in Arnhem

Hotels - Meer dan 150 hoteliers uit de internationale collectie van Quality Lodgings (QL) kwamen onlangs bijeen in Château St. Gerlach voor het jaarlijkse QL Gala Diner. Onder het thema La Belle Époque – Where Dining Became Art stonden vakmanschap, gastvrijheid en de toekomst van het onafhankelijke hotelierschap centraal. Tijdens de avond werden drie onderscheidingen uitgereikt en werd het nieuwe QL Magazine 2026 gepresenteerd.

Quality Lodgings groeide het afgelopen jaar met negen nieuwe hotels naar een collectie van 134 onafhankelijke kwaliteitshotels in acht Europese landen. Volgens managing director Pauline Verhoef is samenwerking belangrijker dan ooit. "Door onafhankelijke hoteliers samen te brengen versterken we ondernemerschap, kennisdeling en gastvrijheid, zonder dat hotels hun eigen identiteit verliezen."

QL Hotel of the Year 2026

De prestigieuze titel QL Hotel of the Year 2026 ging naar Boutique Hotel The Church in Arnhem. De vakjury prees de transformatie van een voormalige Lutherse kerk tot een eigentijds boutiquehotel waarin design, gastronomie en gastvrijheid samenkomen. Ook de jonge eigenaren Janiek van den Broeck en Bart Leussink werden geroemd om hun ondernemerschap en vernieuwende visie.

QL Culinary Inspiration Award

Nieuw dit jaar was de QL Culinary Inspiration Award, die werd toegekend aan Hofke van Bazel. De Belgische horecazaak ontving de prijs voor haar duurzame gastronomische concept, waarin groenten, kruiden en fruit uit eigen teelt de basis vormen van de keuken.

QL Magazine 2026

De QL College Next Gen Award 2026 ging naar Luna Hoogenboom van ROC Mondriaan. Daarnaast werd het nieuwe QL Magazine 2026 gelanceerd, met daarin onder meer negen nieuwe hotels die zich dit jaar bij de internationale collectie van Quality Lodgings hebben aangesloten.

Bron: Quality Lodgings/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Vijf nieuwe leden bij hotelsamenwerking Quality Lodging

Hotels - Quality Lodgings, een samenwerking van onafhankelijke kwaliteitshotels in Europa, verwelkomt 5 nieuwe leden in Nederland, België en Duitsland. Volgens Quality Lodging onderstreept de uitbreiding de internationale groei en relevantie van QL als platform voor hotels met karakter, culinaire verfijning en authentieke gastvrijheid.

Lees bericht


Bastiaan Klomp nieuwe directeur Château St. Gerlach

Benoeming – Het Limburgse familiebedrijf Oostwegel Collection heeft Maastrichtenaar Bastiaan Klomp (46) aangesteld als nieuwe directeur/gastheer van Château St. Gerlach & Operations Director van Oostwegel Collection. Klomp start op 1 april in zijn nieuwe functie.

Lees bericht

Quality Lodgings breidt uit met 5 nieuwe leden

Hotels  – Quality Lodgings begint 2025 met een uitbreiding van de hotelcollectie. De groep verwelkomt vijf nieuwe leden, waarvan drie in Nederland en twee in Duitsland. De nieuwe hotels variëren van historische kastelen tot moderne boutique hotels.

Lees bericht



Jonge talenten gekroond als Talent van de Toekomst

Wedstrijd – Deze week  zijn de gastronomische talenten van Nederland de strijd met elkaar aangegaan tijdens Talent van de Toekomst 2024. De eerste editie sinds 2019 van deze jaarlijkse vakwedstrijd, die voor de tiende keer werd gehouden. In totaal hebben 70 jonge koks en gastheren & -vrouwen meegedaan.

Lees bericht

Meerjarige samenwerking Quality Lodgings en Mastercard

Hotels – Quality Lodgings laat weten een meerjarige samenwerking te hebben afgesloten met Mastercard. Als verzameling van meer dan 110 onafhankelijke kwaliteitshotels in Europa voegt Quality Lodgings nieuwe reis- en culinaire ervaringen toe aan priceless.com, beschikbaar voor Mastercard-kaarthouders.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid