Bus Whisky lanceert duurzame whisky in nieuwe stokerij
Gedestilleerd – Duurzaam Nederlands whiskymerk Bus Whisky opent een splinternieuwe stokerij. Ter ere van de opening van de stokerij in het Brabantse Loosbroek lanceert het merk een nieuwe whisky. De nieuwe release is een vijf jaar oude Single Cask Whisky en gelagerd op Pedro Ximenez quarter cask vaten.
In 2016 stookte Bus Whisky de eerste New Make spirit, de basis voor Whisky die volledig op de eigen boerderij in het Brabantse Loosbroek wordt gemaakt. Circulair en met 100% eigen brouwgerst die tot op de dag van vandaag volledig duurzaam, zonder kunstmest of bestrijdingsmiddelen wordt geteeld op eigen grond: Single Estate Whisky. De Brabantse whiskystokerij heeft de ambitie om de duurzaamste whisky ter wereld te produceren.
Het etiket van de Bus Whisky is ontworpen door kunstenaar Liselot Cobelens. Het is geïnspireerd op het buurtschap Bus, waar het merk haar naam aan dankt, en de klimaatuitdagingen in de Brabantse Peel. Elke fles Bus Whisky is daarnaast ‘sealed bij nature’ met een zegel van bijenwas afkomstig van de eigen imkerij op de Whiskystokerij. Master Distiller Marcel Van Roessel over de nieuwe whisky: “Deze nieuwste Pedro Ximenez lagering van Bus Whisky heeft een neus van geroosterd hout, met zoete tonen van honing en rozijnen met kaneel en een licht pepertje. Smaken van gedroogd tropisch fruit worden aangevuld marsepein en de kruidigheid van nootmuskaat. De afdronk is vol en lang met tonen van amandelen, mango en rozijnen.”
Bron: Bus Whisky/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Jura Distillery vervangt de 10 Year Old voor 12 Year Old
Gedistilleerd - Jura Single Malt Scotch Whisky introduceert Jura 12 Year Old als nieuwe entry level whisky en vervanger van de Jura 10 Year Old. Daarnaast onthult Jura een nieuw design voor hun verpakkingen die het makkelijker moet maken om whisky te kiezen en te ontdekken.
Lees berichtAnne&Max bij beste 3 franchisegevers in Nederland
Formulenieuws - Franchiseformule Anne&Max is tijdens de uitreiking van de NFV Franchise Trofee 2025 uitgeroepen tot één van de drie beste franchisegevers van Nederland. De prijs wordt jaarlijks uitgereikt door de Nederlandse Franchise Vereniging (NFV) aan formules die zich onderscheiden in kwaliteit, samenwerking en toekomstvisie. Hizi Hair werd uiteindelijk de winnaar.
Lees berichtMaGie Creations en BUS Whisky ontwikkelen brouwgraan pizza
Introductie – De circulaire bedrijven BUS Whisky in Loosbroek en MaGie Creations in Utrecht hebben elkaar gevonden in een pizza met brouwgraan. BUS Whisky, dat eind vorig jaar in London nog een prestigieuze duurzaamheidsprijs won, zet hiermee de eerste stap om brouwgraan, een reststroom van de distilleerderij, om te zetten in voeding.
Lees berichtWhisky-achtige Koren Pracht uit herwonnen koren
Introductie - De Edese Ravenveld Distilleerderij introduceert Koren Pracht. Deze premium gedistilleerde drank, gemaakt van 100% overgebleven brood van de ambachtelijke bakker, is een circulaire, duurzame innovatie in de wereld van gedistilleerde dranken.
Lees berichtNederlandse LocalTea voortaan verkrijgbaar bij Shell
Tankstation – Het duurzame theemerk LocalTea is vanaf nu te vinden bij alle Shell Café locaties in Nederland. LocalTea is de pionier in lokaal geproduceerde thee van Nederlandse theegaard.
Lees berichtGroothandel FOOX breidt aantal laadpleinen fors uit
Groothandel - FOOX heeft een volgende stap gezet in duurzaam ondernemen. In samenwerking met EVISE heeft de groothandel laadpleinen gerealiseerd bij haar vestigingen in Franeker, Hoogeveen en Venlo.
Lees bericht