Denk vooruit-campagne moet horeca voorbereiden op noodsituaties
Actie - Horecaondernemers worden steeds vaker geconfronteerd met de risico’s van noodsituaties zoals stroomuitval, internetstoringen en extreem weer. Om bedrijven beter voor te bereiden op dit soort scenario’s is het ministerie van Economische Zaken en Klimaat gestart met de nieuwe campagne “Denk vooruit”.
Aanleiding voor de campagne is nieuw onderzoek waaruit blijkt dat een kwart van de Nederlandse bedrijven recent in grote mate schade heeft ondervonden door noodsituaties. Vooral voor horecabedrijven kunnen de gevolgen groot zijn. Een langdurige stroomstoring kan leiden tot voedselverlies, defecte apparatuur, uitval van pinbetalingen en problemen in de bevoorrading. Volgens het ministerie is voorbereiding daarom essentieel. Via denkvooruit.nl/bedrijven kunnen ondernemers een eigen draaiboek samenstellen om hun bedrijf beter bestand te maken tegen onverwachte situaties.
Drie thema's
In het draaiboek staan drie thema’s centraal: het bedrijf zelf, de keten van leveranciers en partners en de directe omgeving. Horecaondernemers worden onder meer aangemoedigd om na te denken over noodverlichting, alternatieve betaalmogelijkheden, noodaggregaten en communicatie met klanten en leveranciers. De campagne ging van start tijdens de Nationale Draaiboekenweek. Met deze actieweek wil het ministerie bedrijven bewust maken van het belang van crisisvoorbereiding. Volgens de initiatiefnemers hoeft een draaiboek niet ingewikkeld te zijn, zolang vooraf duidelijk is wie wat doet tijdens een noodsituatie.
De overheid verwacht dat de kans op verstoringen door klimaatverandering, cyberincidenten en overbelasting van infrastructuur de komende jaren verder zal toenemen. Juist daarom wordt bedrijven gevraagd om niet pas tijdens een crisis na te denken over continuïteit, maar zich nu al actief voor te bereiden.
Bron: Ministerie EZ/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
SIAL biedt foodprofessional blik op aanbod van morgen
Vakbeurzen - Voor foodprofessionals die willen weten welke producten, smaken en concepten de komende jaren hun weg naar horeca en foodservice vinden, is SIAL Paris een belangrijk internationaal oriëntatiemoment.
Lees berichtEerste NK Lekkerste Flammkuchen tijdens Horecava 2027
Wedstrijd - Het NK De Lekkerste wordt tijdens Horecava 2027 uitgebreid met een nieuwe wedstrijd. Op woensdag 13 januari wordt voor het eerst het NK Lekkerste Flammkuchen gehouden. Horecaprofessionals uit heel Nederland kunnen zich vanaf nu inschrijven voor de nieuwe titelstrijd.
Lees berichtHoreca moet harder vechten voor minder bezoekmomenten
Analyse - De horeca gaat een lastig 2027 tegemoet. Hoewel de omzet blijft groeien, gaan Nederlanders minder vaak uit eten en letten zij scherper op wat een horecabezoek oplevert. Toch blijft er perspectief: consumenten bezuinigen vooral op spontane bezoeken, terwijl het geplande genietmoment overeind blijft. Dat blijkt uit de FoodMarkt Outlook 2027 van het FoodService Instituut Nederland (FSIN).
Lees berichtKnoopjelos keert eenmalig terug met Proef
Event - Recensieplatform Knoopjelos viert zijn 25-jarig bestaan met een eenmalige terugkeer van de Knoopjelos Proef. Tien restaurants nemen van 8 tot en met 12 oktober deel aan de wedstrijd om de beste wijn-spijscombinatie.
Lees berichtThe Flower Farm komt met palmolievrije mini’s voor de horeca
Introductie - The Flower Farm breidt zijn activiteiten uit naar de horecamarkt. Het merk introduceert palmolievrije margarine in portieverpakkingen van 8 gram, bedoeld voor onder meer hotels, cateringlocaties, bedrijfsrestaurants en lunchbuffetten. De nieuwe mini’s werden tijdens Gastvrij Rotterdam gepresenteerd.
Lees berichtMichelin-sterren geven openingsdag BBB Maastricht extra glans
Vakbeurzen - De 71e editie van horecavakbeurs BBB Maastricht is maandag van start gegaan in MECC Maastricht. De openingsdag stond voor een belangrijk deel in het teken van de Nederlandse Michelin Guide Ceremony. Nieuw was de Green Room, waar keukenbrigades de uitreiking gezamenlijk konden volgen.
Lees bericht