ENJAY overall winnaar Horecava Innovation Award 2022


Horecava Awards – De winnaars van de Horecava Innovation Award 2022 zijn bekendgemaakt. Overall winnaar 2022 is ENJAY. Het bedrijf won de prijs met een energie-terugwin systeem dat zorgt voor een lagere energierekening voor veel horecabedrijven. Winnaar van de Duurzaamheid Award Karel de Vos werd Ozarka, die met hun herbruikbare producten en gesloten circulair systeem een oplossing biedt in de strijd tegen afval.

De winnaars kwamen naar voren uit ruim 100 ingezonden innovaties. Doordat de horecabeurs Horecava in januari geen doorgang kon vinden, zijn de prijzen op een alternatieve wijze uitgereikt. De winnaars zijn thuis of op hun werkadres bezocht en kregen de prijs overhandigd uit handen van juryvoorzitter Hayk Simons. Hij deed de uitreiking voor het laatst. Na vele jaren zich als juryvoorzitter te hebben ingezet, neemt hij afscheid. Zijn werkzaamheden draagt hij over aan Puck Wilbers, die vanaf Horecava Innovation Awards 2023 de jury zal voorzitten.

Overige winnaars

Overall winnaar ENJAY was met het systeem van warmte wisseling ook winnaar in de categorie Equipment & Services. Winnaars in de andere categorieën zijn: Food & Beverage: d’Arta – Green Cuisine ‘easy Indian Summer (gezonde, plantaardige, koude salade); Concepts, Interior & Design: Sugo – Sugo Delivery & to go (franchise-pizzaconcept gebaseerd op visual branding en shop-in-shop); Digital, Apps & Social Media: Scanfie – Alles-in-1 bestelsysteem (Gasten kunnen met Scanfie zelf bestellen via een QR-code, waarbij de bestelling direct bij de bar of in de keuken uitkomt).

Karel Vos Award

De winnaar van de Duurzaamheid Award Karel de Vos Ozarka is gekozen uit alle inzendingen van deze editie. De Duurzaamheid Award is vernoemd naar de oprichter en eerste voorzitter van de Horecava Innovation Award. Ozarka is een gesloten circulaire systeem voor het verzamelen van verpakkingen.

Bron: Horecava@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Inschrijving NK De Lekkerste 2027 van start

Vakwedstrijden - De inschrijving voor het NK De Lekkerste 2027 is geopend. Tijdens Horecava in RAI Amsterdam strijden horecaprofessionals van 11 tot en met 14 januari om nationale titels voor onder meer het lekkerste broodje, hamburger, pasta, pizza, loaded fries en pannenkoek. Nieuw is een wedstrijd rond een Duits-Franse lekkernij.

Lees bericht




Gault&Millau gidslancering in Amsterdamse RAI

Vakbeurzen - Horecava zet een volgende stap in haar culinaire koers door de jaarlijkse lancering van de Gault&Millau gids naar Amsterdam te verplaatsen. De nieuwe locatie biedt ruimte om gastronomie en hospitality dichter bij elkaar te brengen en het evenement verder te laten groeien.

Lees bericht



ERU vernieuwt assortiment met nieuwe verpakkingen en namen

Introductie - ERU introduceert begin 2026 vernieuwde verpakkingen voor ERU Cheese Spread en Happy Cheezer. De producten krijgen niet alleen een nieuwe uitstraling, maar ook nieuwe namen die hun professionele toepassing beter benadrukken. Met de restyling sluit het foodservice-assortiment visueel aan bij de vernieuwde ERU-identiteit.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid