Friet met vegan 3D geprint zuurvlees wint NK Loaded Fries

Wedstrijd - Fries from the future is de naam van het winnende frietje van de Frietboutique op het NK Loaded Fries. Een klassiek frietje zuurvlees, maar niet met vlees van de koe, maar uit een 3D printer.
Het winnende frietje bestaat uit huisgemaakte, verse friet, die vervolgens is afgetopt met een vegan mayonaise, zilveruitjes en peterselie. De aftopping met de geprinte bavette van Redefine Meat was bedacht door chef -kok Ron Blaauw. De bavette was 24 uur gemarineerd en daarna nog 2 uur gestoofd, voordat het de winnende topping van de loaded fries werd. Vera Stouten van Frietboutique Hillegersberg: “Echt ongelooflijk dat we gewonnen hebben. Met zoveel andere sterke deelnemers, rekenden we er eigenlijk niet op. Maar de jury begreep ons concept en was lovend over de smaak.”
Frietje zuurvlees
Het klassieke frietje zuurvlees is nog steeds razend populair. Daarom besloot het team van Frietboutique en Jeroen Oosterveen -chef bij Ron Blaauw- twee werelden bij elkaar te brengen in hun Fries from the Future. Enerzijds de authentieke smaken van gestoofd vlees met verse friet, maar dan wel future proof en volledig vegan.
Bron: Lekkerste Westrijden/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Efteling serveert voortaan uitsluitend vegan poffertjes
Attractiepark – In restaurant 't Poffertje in de Efteling worden sinds kort alleen nog vegan poffertjes geserveerd. Het attractiepark heeft de receptuur aangepast, waardoor het beslag volledig plantaardig is. Volgens een woordvoerder, in een reactie aan pretparkwebsite Looopings, is de wijziging onderdeel van de bredere duurzaamheidsambitie van het park.
Lees berichtTer Marsch & Co wint met loaded fries opnieuw NK wedstrijd
Wedstrijd - Andy Hoogvliets van Ter Marsch & Co in Rotterdam heeft het NK Loaded Fries 2025 gewonnen. De jury was zeer onder de indruk van zijn ‘Bali Spice Fries’. Femke Versluijs van Frietboutique Laren pakte het zilver en Joyce Norder van Snacksalon De Schelp in Roelofarendsveen eindigde als derde.
Lees berichtSTACH introduceert Specialty Hot Chocolate en broodje Blaauw
Delicatessewinkel – Alle delicatessewinkels van STACH bieden voortaan de Specialty Hot Chocolates aan en een broodje Blaauw. Dit broodje van chef-kok Ron Blaauw is geïnspireerd op zijn bekende Taco Ayam Besisit Bali. De Specialty Hot Chocolate zijn gemaakt met verschillende cacao blends van Mörk Chocolate en kent ook twee vegan varianten.
Lees berichtSamenwerking Ron Gastrobar en GemaQ
Tankstation - Kriterion Studentenpomp in Amsterdam gaat vanaf 10 september diverse ‘ready to heat’ maaltijden leveren, die vers bereid zijn in de keuken van Ron Gastrobar. De Indonesische gerechten zijn in diverse variaties in 3-vaks boxen verkrijgbaar en kunnen in een paar minuten in de magnetron worden opgewarmd.
Lees berichtRedefine Meat zet definitieve stap naar retail
Supermarkt – Redefine Meat, dat bij de lancering in 2022 had aangekondigd een plant-based merk te zijn voor de foodservicesector, gaat toch grotere stappen zetten in de retail. Onlangs werd het product, de ‘flank steak’ en de verpakking gepresenteerd bij Ron’s Gastro-bar in Amsterdam.
Lees berichtCulinaire streamingsdienst Cheflix zoekt nieuw groeigeld
Crowdfunding - Cheflix, het platform waar je kan leren koken van chefs, is een crowdfunding gestart via CrowdAboutNow om de groei te versnellen. De steamingdienst biedt kookvideo’s aan waarmee producten en gerechten leert koken van topchefs zoals Ron Blaauw en Alain Caron. De financiering wordt gebruikt voor de doorontwikkeling van de app, meer kookvideo’s en onder andere live...
Lees bericht