Gemiddelde NPS Nederlandse koffie- en lunchketens is +57


Coffeelovers, Brownies&downieS; en Anne&Max; hebben alle drie een hoge NPS en het hoogste percentage bezoekers die blijven zitten om te eten en te drinken / Foto bij: Anne&Max;

Onderzoek – De grootste koffie- en lunchketens van Nederland scoren gemiddeld een Net Promoter Score (NPS) van +57. Coffeelovers krijgt de hoogste score (+88). Bezoekers van koffie- en lunchketens met een hoge NPS nuttigen hun bestelling vaker ter plaatse dan dat ze deze afhalen.

Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Koffie- en Lunchketens, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder bijna 5.000 Nederlanders.

Coffeelovers krijgt hoogste NPS

De Europese Net Promoter Score (NPS)1 meet de bezoekerstevredenheid. De gemiddelde NPS van een koffie- en lunchketen is +57. Coffeelovers (+88) en Vlaamsch Broodhuys (+84) krijgen de hoogste NPS van alle ketens. Brownies&downieS volgt met een score van +78. De NPS van zowel Anne&Max als Bufkes is +72. Hoewel alle koffiezaken en lunchrooms een positieve score hebben, krijgt Dunkin’ de laagste score (+31). Daarop volgen Starbucks (+44), BackWERK (+50) en D.E Café (+50).

Correlatie NPS en ter plaatse nuttigen

De koffie- en lunchketens met een hoge NPS hebben gemeen dat de bezoekers vaker hun bestelling ter plaatse nuttigen dan afhalen. Coffeelovers, Brownies&downieS en Anne&Max hebben alle drie een hoge NPS en het hoogste percentage bezoekers die blijven zitten om te eten en te drinken.

Hogere NPS restaurantketens

Multiscope voerde onlangs soortgelijke onderzoeken uit in de restaurantketen- en hotelketenmarkt, waarbij ook de gemiddelde NPS werd berekend. Het valt op dat restaurantketens gemiddeld de hoogste NPS van +72 behalen, gevolgd door koffie- en lunchketens met een score van +57. Hotelketens scoren gemiddeld het laagst met een NPS van +49.

Bron: Multiscope/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws



Prijs en aanbiedingen bepalend bij hotelkeuze

Onderzoek - Nederlandse hotelgasten laten hun keuze steeds vaker afhangen van de prijs. Na de locatie zijn aanbiedingen en scherpe tarieven de belangrijkste redenen om een hotel te boeken. Duurzaamheid speelt daarbij nauwelijks een rol.

Lees bericht

HAI en Coca-Cola verlengen samenwerking met vijf jaar

Samenwerking – HAI (Hutten, Albron Impactmaker) en Coca-Cola Europacific Partners (CCEP) Nederland hebben een nieuwe samenwerkingsovereenkomst gesloten voor een periode van vijf jaar. De overeenkomst heeft betrekking op de levering van frisdranken en andere dranken aan een groot aantal foodservice- en hospitalitylocaties die bij HAI zijn aangesloten.

Lees bericht




Bezoekers beoordelen hotels kritischer, Hilton favoriet

Onderzoek - Nederlandse hotelgasten zijn aanzienlijk minder positief over hotelketens dan een jaar geleden. De gemiddelde aanbevelingsscore van de grootste hotelketens daalde van +47 naar +38. Daarmee laten bezoekers zich kritischer uit over hun hotelervaringen, blijkt uit de Nationale Benchmark Hotelketens van onderzoeksbureau Multiscope.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid