Klanttevredenheid dagattracties kent grote verschillen
Onderzoek – Er zijn grote verschillen tussen de klanttevredenheid van de grootste attractieparken, dierentuinen en aquaria van Nederland. Zo scoren Toverland en Hoenderdaell een hoge NPS en SEA LIFE en Dolfinarium een lage. Over het algemeen zijn bezoekers van attractieparken meer tevreden dan die van dierentuinen en aquaria. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder bijna 6.000 Nederlanders.
De Europese Net Promoter Score (NPS) (1) meet de klanttevredenheid. De gemiddelde NPS van de grootste Nederlandse dagattracties is +68. Attractiepark Toverland (+87) en dierenpark Hoenderdaell (+87) hebben de hoogste NPS. Op korte afstand volgen Sprookjeswonderland (+86), De Efteling (+84) en GaiaZOO (+83).
Het is opvallend dat voornamelijk aquaria een lage NPS scoren. Zo is de NPS van SEA LIFE (+16) met afstand het laagst, gevolgd door Dolfinarium (+31). Ecomare (+79), dat zich ook focust op zeedieren, heeft wel een duidelijk hogere NPS dan andere parken met een soortgelijk aanbod.
Bezoekers attractieparken tevreden
Nederlandse attractieparken krijgen gemiddeld een NPS van +75. Dierentuinen en aquaria krijgen daarentegen een gemiddelde NPS van +67. In de top vijf partijen met de hoogste NPS staan daarnaast drie attractieparken. Nederlanders zijn over het algemeen dus meer tevreden over attractieparken dan over dierentuinen en aquaria.
De resultaten in dit persbericht komen uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek naar reclame, naamsbekendheid, bezoek, besteding, NPS en loyaliteit in de Nederlandse markt voor attractieparken, dierentuinen en aquaria. Het onderzoek wordt gedaan door Multiscope, een online marktonderzoekbureau.
Bron: Multiscope/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Bezoekers beoordelen hotels kritischer, Hilton favoriet
Onderzoek - Nederlandse hotelgasten zijn aanzienlijk minder positief over hotelketens dan een jaar geleden. De gemiddelde aanbevelingsscore van de grootste hotelketens daalde van +47 naar +38. Daarmee laten bezoekers zich kritischer uit over hun hotelervaringen, blijkt uit de Nationale Benchmark Hotelketens van onderzoeksbureau Multiscope.
Lees berichtOmzet restaurantketens stijgt naar ruim 2 miljard euro
Onderzoek - De grootste Nederlandse restaurantketens hebben hun gezamenlijke omzet het afgelopen jaar zien groeien tot ruim 2 miljard euro. Dat blijkt uit de nieuwste Nationale Benchmark Restaurantketens van onderzoeksbureau Multiscope.
Lees berichtDierenpark Hoenderdaell meest aanbevolen dagattractie
Onderzoek - Dierenpark Hoenderdaell mag zich de meest aanbevolen dagattractie van Nederland noemen. Dat blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen van onderzoeksbureau Multiscope, waarvoor ruim 4.000 Nederlanders werden ondervraagd.
Lees berichtMarit van Egmond benoemd in RVC van de Efteling
Benoeming - Marit van Egmond is per 1 mei officieel benoemd tot lid van de Raad van Commissarissen van Efteling. Dat heeft de Efteling dinsdag bekendgemaakt.
Lees berichtNederlanders vaker naar pretparken, dierentuinen blijven achter
Leisure - Nederlanders trekken er vaker op uit naar dagattracties, maar kiezen daarbij steeds selectiever. Dat blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen van Multiscope, uitgevoerd onder ruim 4.000 respondenten. Vooral attractieparken winnen terrein, terwijl dierentuinen in vergelijking achterblijven.
Lees berichtNederlander wil weg uit de stad en zoekt rust
Onderzoek - Steeds meer Nederlanders willen de drukte van de grote stad achter zich laten. In de komende drie jaar overweegt 26% van de bevolking te verhuizen, goed voor circa 3,8 miljoen mensen.
Lees bericht
