Heinde heeft beste aanbevelingscijfer onder restaurants


Bij restaurantketens waar de NPS-score hoog is wordt gemiddeld ook meer bested / Foto bij: Heinde

Onderzoek - Restaurantketen Heinde is de meest aanbevolen restaurantformule van Nederland. Dat blijkt uit de nieuwste Nationale Benchmark Restaurantketens van onderzoeksbureau Multiscope, waarvoor bijna 3.500 Nederlanders werden ondervraagd.

Heinde behaalt een Net Promoter Score (NPS) van +89 en laat daarmee Montimar (+88), Dudok (+81), Gauchos (+81) en Moeke (+69) achter zich. De gemiddelde aanbevelingsscore van alle onderzochte restaurantketens bedraagt +55, vrijwel gelijk aan een jaar eerder (+54). Volgens Multiscope laat het onderzoek zien dat een hoge naamsbekendheid niet automatisch leidt tot een hoge waardering. Zo blijven bekende ketens als Happy Italy (+16) en De Beren (+47), ondanks hun grote bezoekersaantallen, onder het marktgemiddelde.

Verband met gemiddelde besteding

Uit de benchmark blijkt daarnaast een verband tussen de aanbevelingsscore en de gemiddelde besteding per bezoek. De ketens met de hoogste NPS, waaronder Heinde, Montimar en Gauchos, behoren ook tot de restaurants waar gasten gemiddeld het meeste uitgeven. Volgens Multiscope wijst dit erop dat een positieve gastbeleving kan bijdragen aan een hogere besteding.

Verschil leeftijdsgroepen

Ook tussen leeftijdsgroepen zijn verschillen zichtbaar. Bezoekers van 35 tot en met 49 jaar blijken het meest kritisch en geven restaurantketens gemiddeld een NPS van +51. Bezoekers van 50 jaar en ouder zijn het meest positief met een gemiddelde score van +57, terwijl de groep van 18 tot en met 34 jaar uitkomt op +55.

De resultaten zijn gebaseerd op een representatief onderzoek onder 3.498 Nederlandse consumenten van 18 jaar en ouder.

Bron: Multiscope/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws



Bezoekers beoordelen hotels kritischer, Hilton favoriet

Onderzoek - Nederlandse hotelgasten zijn aanzienlijk minder positief over hotelketens dan een jaar geleden. De gemiddelde aanbevelingsscore van de grootste hotelketens daalde van +47 naar +38. Daarmee laten bezoekers zich kritischer uit over hun hotelervaringen, blijkt uit de Nationale Benchmark Hotelketens van onderzoeksbureau Multiscope.

Lees bericht


Nederlanders vaker naar pretparken, dierentuinen blijven achter

Leisure - Nederlanders trekken er vaker op uit naar dagattracties, maar kiezen daarbij steeds selectiever. Dat blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen van Multiscope, uitgevoerd onder ruim 4.000 respondenten. Vooral attractieparken winnen terrein, terwijl dierentuinen in vergelijking achterblijven.

Lees bericht






© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid