FSIN-rapport geeft inzage waar groei zit bij biologisch in de horeca


Inga Blokker, directeur van het FSIN, overhandigt het rapport aan Jan-Kees Goet, secretaris-generaal Ministerie van LNV

Rapport - Op donderdag 30 mei vond het congres over kansen en uitdagingen voor biologische producten in de horeca plaats. Het FoodService Instituut Nederland (FSIN) en The Food Research Company hebben voor het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit onderzocht hoe biologische producten beter afgezet kunnen worden in de horeca.

Het ministerie heeft als doel om het aandeel van biologisch landbouwgrond in Nederland te laten groeien van 4,5% naar 15%. Ze hebben daarbij ieder afzetkanaal nodig. Het doel van het onderzoek was inzichtelijk maken van de kansen voor biologische producten in de horeca. Een uitgebreid onderzoek is uitgevoerd onder consumenten en interviews zijn gehouden met formules, grossiers, fabrikanten en bio-experts. De opgedane inzichten geven een goed beeld van de uitdagingen én de kansen die er liggen. Op basis hiervan geeft het FSIN zeven concrete projectvoorstellen, die verbonden zijn aan de drie thema’s komend uit de inventarisatieronde onder ondernemers en hun leveranciers: wetgeving, verwaarding en keten.

De allerbelangrijkste aanbeveling die is gedaan: zorg dat de voorgestelde projecten worden uitgevoerd door mensen en bedrijven die de horeca- en foodservicewereld begrijpen en daarin goed ingebed zijn. Maak van verbinding een speerpunt! Dat is de sleutel voor een succesvolle groei van biologisch in de Nederlandse horeca en in de hele foodservicesector.

Panelgesprek

Het congres vormde het startpunt voor deze verbinding waar zowel biologische wereld als de foodservicewereld aanwezig was. Na de opening werd het groeiplan voor biologisch in de horeca door Inga Blokker, directeur van het FSIN, overhandigt aan Jan-Kees Goet, secretaris-generaal Ministerie van LNV. Vervolgens lichtte Inge Lardinois, MT-lid directie Plantaardige Agroketens en Voedselkwaliteit bij het Ministerie van LNV meer toe over het actieplan biologisch, waarna Inga Blokker de aanwezigen in sneltreinvaart meenam door de onderzoeksresultaten en de kansen en uitdagingen die zijn gesignaleerd. Tot slot was er een panelgesprek met Rogier Hilkes, algemeen directeur bij HAK Fresh, en Femke Wouda, managing director bij Anne&Max, over de mogelijkheden van biologisch bij respectievelijk een foodserviceleverancier en foodserviceformule. Als afsluiter werd Janka Dekker bedankt voor haar werkzaamheden als projectleider voor dit onderzoek.

Het onderzoeksrapport

Het onderzoeksrapport is voor leden van FoodService Instituut hier gratis te downloaden. Niet FSIN-leden kunnen het toegestuurd krijgen door een mail te sturen naar info@fsin.nl.

Bron: @FoodClicks

De projectvoorstellen van het FSIN

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws

Horeca moet harder vechten voor minder bezoekmomenten

Analyse - De horeca gaat een lastig 2027 tegemoet. Hoewel de omzet blijft groeien, gaan Nederlanders minder vaak uit eten en letten zij scherper op wat een horecabezoek oplevert. Toch blijft er perspectief: consumenten bezuinigen vooral op spontane bezoeken, terwijl het geplande genietmoment overeind blijft. Dat blijkt uit de FoodMarkt Outlook 2027 van het FoodService Instituut Nederland (FSIN).

Lees bericht


RVO: ‘Biologisch in de horeca hoeft niet duur te zijn’

Interview - Biologisch heeft in de Nederlandse foodservice nog een bescheiden aandeel, maar volgens de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) liggen er juist in de horeca flinke kansen. Op Gastvrij Rotterdam wil RVO chefs en ondernemers laten proeven en ervaren wat biologisch kan betekenen.

Lees bericht

Anne&Max brengt eigen biologische koffielijn naar Ekoplaza

Formulenieuws - Anne&Max introduceert een eigen lijn biologische specialty coffee voor thuis. De koffies zijn verkrijgbaar bij Ekoplaza en bestaan uit verschillende bonenvarianten en capsules. Met de introductie zet de horecaketen voor het eerst de stap naar verkoop via een landelijke supermarktformule.

Lees bericht

Nederlanders minder vaak uit eten, maar besteden meer

Analyse - Nederlanders bezoeken restaurants en andere foodservicegelegenheden minder vaak, maar geven per bezoek juist meer uit. Dat blijkt uit de eerste editie van de FSIN FoodPulse, de nieuwe kwartaalmonitor van het FoodService Instituut Nederland (FSIN), die de koopbereidheid en het consumptiegedrag van consumenten volgt.

Lees bericht


Foodsector groeit, maar sentiment bedrijven verslechtert

Analyse - De Nederlandse foodsector is in 2025 opnieuw gegroeid, maar achter de positieve omzetcijfers gaat een zorgwekkende ontwikkeling schuil, want het sentiment van bedrijven verslechtert. Het FSIN dat de cijfers verzamelt spreekt zelfs van een verslechtering naar crisisniveau. De vijfhonderd grootste foodbedrijven van Nederland boekten gezamenlijk een omzet van ruim 66,9 miljard euro, een stijging van 3,3 procent ten opzichte van een...

Lees bericht




© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid