Heineken neemt minderheidsbelang in STËLZ
Minderheidsaandeel – Hard seltzer-merk STËLZ krijgt een stevige impuls dankzij een samenwerking met Heineken Nederland. De Amsterdamse bierbrouwer heeft onlangs een minderheidsbelang in het bedrijf genomen.
STËLZ blijft zelfstandig en kan met de investering, kennis en kunde van de brouwer verder aan de weg timmeren. Hard seltzer, bruiswater met een beetje fruitaroma, laag in calorieën en 4,5% alcohol, wint flink aan populariteit onder met name twintigers en dertigers. Naast hard seltzers produceert STËLZ ook classic cocktails en laag alcoholhoudend Hard Iced Tea.
STËLZ bestaat nog maar kort. In 2020 startte Milan Voet (29) en Glenn Cornelisse (31) het hard seltzer-merk zonder noemenswaardige kennis van de branche. Niet lang daarna stapten influencer Monica Geuze, marketeer Ebbo Gevers Leuven en commercieel strategen Piet-Hein Schnellen en Bart Meuter aan boord. En nu vier jaar later Heineken.
Uniek
“De samenwerking is geen eenrichtingsverkeer, want het enthousiasme is volledig wederzijds”, aldus Milan Voet. Heineken is onder de indruk van de manier waarop het merk zich op eigenzinnige manier manifesteert, maar ook het in contact staat met de eigen community. Maarten Schuurman, algemeen directeur van Heineken Nederland: “Pionieren, leren en groeien zit in ons bloed en we trekken graag op met partijen die op een zelfde manier in de wedstrijd staan. Het is bewonderenswaardig hoe STËLZ zich in korte tijd met hun hard seltzer een unieke positie heeft verworven”.
Bron: STËLZ/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Heineken passeert grens van 1.500 alcoholvrije tappunten
Bier - Heineken heeft in Nederland de mijlpaal van 1.500 tappunten voor alcoholvrij bier bereikt. Het 1.500e tappunt werd geplaatst bij voetbalclub VV Kloetinge in Zeeland.
Lees berichtHeineken ziet omzet dalen mede door onderhandelingen
Bier - Bierbrouwer Heineken heeft in de eerste helft van dit jaar te maken gehad met tegenwind in bierverkoop. Hierdoor daalde de omzet met 5 procent naar 16,9 miljard euro. Niet alleen de sterkere euro drukte op de cijfers van de bierbrouwer, ook spanningen met grote afnemers, zoals in Nederland met supermarktketen Jumbo, speelden een rol.
Lees berichtParadiso en Heineken verlengen samenwerking
Samenwerking - Paradiso en Heineken verlengen hun samenwerking tot 2029. Al sinds de jaren negentig zijn de Amsterdamse brouwer en poptempel Paradiso aan elkaar verbonden.
Lees berichtHeineken brouwt speciaalpils ter ere van 750 jaar Amsterdam
Actie - Ter ere van het 750-jarig bestaan van Amsterdam heeft bierbrouwer Heineken een speciaal pils gebrouwen: Heineken Studio Mokum750. Het bier is gebrouwen in samenwerking met vijf Amsterdamse horecaondernemers en is een ode aan de karakteristieke cafécultuur van de hoofdstad. Heineken is officieel partner van de jubileumviering van de hoofdstad.
Lees berichtVrumona neemt hard seltzer-merk GiG Drinks over
Overname - Vrumona, Nederlandse producent van onder andere Pepsi, Rivella, en Crystal Clear stapt in een nieuwe categorie en wordt eigenaar van GiG Drinks. GiG staat in Nederland bekend om de populaire hard seltzer producten en zijn een aanvulling op het frisdrankportfolio van Vrumona.
Lees berichtHeineken start bouw nieuw Global R&D Centre
Brouwerij - Heineken kondigt de bouw van een Global Research & Development Centre in Zoeterwoude aan, genaamd het Dr. H.P. Heineken Centre. Met de bouw is een investering gemoeid van €45 miljoen. Vanaf halverwege 2025 zal het centrum zich gaan toeleggen op het ontwikkelen van nieuwe producten en het verbeteren van bestaande producten en processen.
Lees bericht
