‘Horecamaatregelen mogelijk voor vier weken’
Coronamaatregelen – Het kabinet heeft tijdens de persconferentie van dinsdag 13 oktober een aantal duidelijke en zware maatregelen bekendgemaakt. Dat de horeca de deuren moest sluiten was al eerder uitgelekt, maar dat het mogelijk vier weken gaat duren is nieuw. Het kabinet gaat alle afgekondigde maatregelen over twee weken evalueren en besluit dan over een mogelijke verlenging.
Alle maatregelen gaan woensdagavond om 22.00 uur in. Waarom pas op dat moment is onduidelijk. Voor de horeca is een later tijdstip in ieder geval gunstig om nog een juiste bestemming te vinden voor eventuele voorraden.
Het feit dat de horeca voor een tweede keer in een lockdown terecht komt is alleszins te betreuren. Het heet nu weliswaar geen intelligente lockdown, maar een gedeeltelijke lockdown, maar het effect voor alle eet- en drinkgelegenheden is hetzelfde. Positief voor de out-of-homesector was feitelijk alleen dat er voor de attractie- en dierenparken niets verandert.
De maatregelen van het kabinet op een rij:
Groepen:
- Thuis ontvangt u maximaal 3 personen per dag.
- In binnenruimtes waar mensen zitten geldt een maximum aantal personen van 30.
- Binnen (niet in de thuissituatie) en buiten bestaat een groep uit maximaal 4 personen van verschillende huishoudens.
- Een huishouden heeft geen maximaal aantal personen
Het dagelijks leven:
- Werk thuis, tenzij het echt niet anders kan.
- Draag vanaf 13 jaar een mondkapje in de publieke binnenruimtes en in het OV.
- In het voorgezet onderwijs (VO), MBO en hoger onderwijs (HO) draagt iedereen een mondkapje buiten de les.
- Alle eet- en drinkgelegenheden sluiten de deuren. Afhalen blijft wel mogelijk
Uitgezonderd zijn:
- Hotels voor hotelgasten
- Uitvaartcentra
- Luchthavens voorbij de security check
- Locaties met een gecombineerde functie sluiten het deel met horecafunctie
Winkels in de detailhandel sluiten uiterlijk om 20:00 uur. Koopavonden worden afgeschaft.
Levensmiddelenwinkels mogen wel later openblijven.
Tussen 20:00 uur – 07:00 uur wordt er geen alcohol of softdrugs meer verkocht of bezorgd.
Het is niet toegestaan om tussen 20:00 uur en 07:00 uur alcohol of softdrugs op zak te hebben of te nuttigen in de openbare ruimte.
Evenementen zijn verboden, met uitzondering van:
- Markten voor levensmiddelen
- Beurzen en congressen
- Bioscopen en theaters
- Wedstrijden
- Betogingen, samenkomsten en vergaderingen als bedoeld in de wet openbare manifestaties
In de detailhandel worden afspraken gemaakt over strikte naleving van de protocollen. Als het te druk wordt, of de basisregels worden niet nageleefd kan (een deel van) een locatie gesloten worden. De handhaving wordt aangescherpt.
Op zogenaamde doorstroomlocaties (bijvoorbeeld monumenten, bibliotheken en musea) geldt dat bezoek moet plaatsvinden op basis van een reservering per tijdvak met uitzondering van detailhandel en markten voor levensmiddelen.
Sporten is alleen nog beperkt mogelijk:
- Voor iedereen vanaf 18 jaar geldt dat sporten alleen mag op 1,5 meter afstand en alleen individueel of in teamverband met niet meer dan 4 personen. Wedstrijden zijn niet toegestaan.
Uitgezonderd zijn:
- met status in aangewezen locaties (zoals Papendal)
- Voetballers (inclusief overig personeel in “bubbel”) van de Eredivisie en Eerste divisie.
- Voor kinderen tot 18 jaar (sporten in teamverband en wedstrijden onderling met teams van eigen club toegestaan).
Naast de sportkantines zijn ook douches en kleedkamers gesloten.
Reizen:
- Reis zo min mogelijk
- Blijf zoveel mogelijk op je vakantieadres
- Beperk het aantal uitstapjes en vermijd drukte
- Voor het buitenland geldt: volg reisadviezen van Buitenlandse Zaken
Bron: @FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Foodsector groeit, maar sentiment bedrijven verslechtert
Analyse - De Nederlandse foodsector is in 2025 opnieuw gegroeid, maar achter de positieve omzetcijfers gaat een zorgwekkende ontwikkeling schuil, want het sentiment van bedrijven verslechtert. Het FSIN dat de cijfers verzamelt spreekt zelfs van een verslechtering naar crisisniveau. De vijfhonderd grootste foodbedrijven van Nederland boekten gezamenlijk een omzet van ruim 66,9 miljard euro, een stijging van 3,3 procent ten opzichte van een...
Lees berichtRoyal Smilde introduceert nieuwe margarineverpakking
Introductie - Royal Smilde heeft in zijn productielocatie in Heerenveen een nieuwe verpakkingslijn in gebruik genomen voor margarine in stickpacks. Met de introductie van de eenpersoonsverpakking speelt het familiebedrijf in op strengere Europese regelgeving rondom wegwerpplastic en de groeiende vraag naar duurzamere verpakkingsoplossingen.
Lees berichtProsus en Just Eat Takeaway starten AI-platform voor horeca
Platform - Restaurantondernemers kunnen voortaan zonder programmeerkennis hun eigen AI-gestuurde applicaties en automatiseringen ontwikkelen. Dat kan met ToqanClaw, een nieuw platform van Prosus en Just Eat Takeaway.com, dat wordt uitgerold onder Nederlandse horecapartners.
Lees berichtOmzet restaurantketens stijgt naar ruim 2 miljard euro
Onderzoek - De grootste Nederlandse restaurantketens hebben hun gezamenlijke omzet het afgelopen jaar zien groeien tot ruim 2 miljard euro. Dat blijkt uit de nieuwste Nationale Benchmark Restaurantketens van onderzoeksbureau Multiscope.
Lees berichtVan receptenboek tot salontafelboek: drukwerk dat de beleving van je horecaonderneming verlengt
In de horeca draait het om meer dan goed eten en drinken. Gasten komen voor sfeer, gastvrijheid en een verhaal dat blijft hangen. Dat verhaal zit in de gerechten, het interieur, de mensen, de leveranciers en de manier waarop een zaak zich presenteert. Juist daarom kan mooi drukwerk veel toevoegen aan de beleving van een horecaonderneming.
Lees berichtBarista Cafe nadert mijlpaal van 30 locaties
Formulenieuws - Koffie- en lunchformule Barista Cafe zet zijn landelijke groei onverminderd voort. Na de opening van vijf nieuwe vestigingen in de eerste maanden van 2026, nadert de keten de mijlpaal van dertig locaties in Nederland.
Lees bericht