InstockMarket verdubbelt capaciteit na corona
Voedselverspilling – InstockMarket, een online horeca groothandel in geredde voedselproducten, heeft geïnvesteerd in technologie en vierkante meters waardoor een groter aantal boeren, telers en producenten met reststromen zich kan aansluiten. Door de uitbreiding kunnen 400 horecaklanten in heel Nederland nu duurzamer koken.
De online groothandel InstockMarket wil zoveel mogelijk voedselproducten redden. Ruim een kwart van alle voedsel wordt nog altijd verspild in Nederland, terwijl de kwaliteit van die producten goed is. InstockMarket maakt deze goede producten toegankelijk voor restaurants, hotels en cateraars. Hiermee verlagen zij hun voetafdruk en kopen ze in voor een lagere prijs. Door de huidige uitbreiding kan er zo’n 2 miljoen kilo voedsel per jaar worden gered.
Jaarlijks wordt er in Nederland zo’n 1,8 tot 2,5 miljoen ton voedsel in de gehele keten verspild. Voedselproductie vraagt veel van de aarde en door voedsel te verspillen belasten wordt het milieu onnodig belast. Voedselverspilling ontstaat onder andere omdat boeren en telers kampen met overschotten, of dat producten niet voldoen aan de juiste maatvoering. Bij producenten en retailers gaat het dikwijls om magazijn restanten die plaats moeten maken.
Horecasector
De horecasector leent zich bij uitstek voor hergebruik van deze productstromen, omdat chefs snel kunnen schakelen en zo hun creativiteit kunnen inzetten. Medeoprichter Bart Roetert van InstockMarket: “Chefs werken graag met deze producten, maar een chef gaat niet met zijn auto door heel Nederland om overal reststromen op te halen. Wij organiseren dit voor hen en maken het op die gemakkelijk voor hen om snel een duurzame stap in hun bedrijfsvoering te zetten.” Rico Nab keuken manager bij Burgundy Street bij onder andere bekend van Tivoli in Utrecht is blij met de online webshop van InstockMarket: “Duurzaamheid is in onze bedrijfsvoering steeds belangrijker, wij kopen veel vegetarische en vegan opties van InstockMarket en zijn blij met het brede assortiment.”
Vermaat
Als Instock-klant van het eerste uur heeft Vermaat klimaatimpact hoog in het vaandel staan. “We maken onze milieu-footprint inzichtelijk en delen die met al onze locaties en leveranciers”, zegt Hein van Gameren, manager inkoop Food bij Vermaat. “Zo hopen we ook onze leveranciers en partners mee te nemen in ons duurzaamheidsverhaal.” Om te voorkomen dat klanten in een halfvolle winkel terecht komen, wordt het aantal nieuwe klanten afgestemd op het aantal leveranciers dat aan InstockMarket levert.
Restastroomcalculator
Het aantal leveranciers is het afgelopen jaar verdubbeld. Naast de leveranciers die vanaf de start leveren zoals Bakker Barendrecht (Albert Heijn) sluiten steeds meer boeren, telers, producenten en retailers zich aan. Deels komt dit door de reststroomcalculator.nl, een instrument waarop leveranciers hun reststromen kunnen aanmelden. Als leverancier ontvang je binnen een uur een aanbod en worden de producten binnen 24 uur opgehaald.
Bron: InstockMarket/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Join Program in zee met Fish Tales in duurzame tonijn
Samenwerking - Fish Tales en hospitality- en cateringorganisatie Join Program, onderdeel van Vermaat Groep, zijn een landelijke samenwerking gestart. Producten van het duurzame vismerk worden opgenomen in het aanbod van 25 locaties van Join Program. Opvallend is dat hierdoor voor het eerst tonijn op het menu verschijnt.
Lees berichtHerkomst van voedsel speelt rol bij tegengaan verspilling
Onderzoek - Nederlanders die zich bewuster zijn van de herkomst van hun eten, lijken minder voedsel weg te gooien. Tegelijkertijd staat slechts 44 procent regelmatig stil bij waar voedingsmiddelen vandaan komen. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van Too Good To Go naar voedselverspilling.
Lees berichtTijdelijke shop op Utrecht CS verkoopt ‘afgekeurde’ versproducten
Voedselverspilling - Reizigers op Utrecht Centraal kunnen tijdens de Verspillingsvrije Week boodschappen doen bij De Kromste Supermarkt Van Nederland. No Waste Army en NS Stations hebben de tijdelijke winkel bij spoor 18 en 19 geopend om aandacht te vragen voor voedsel dat vanwege vorm, formaat of uiterlijk buiten het reguliere supermarktschap valt.
Lees berichtOok Albert Heijn en Pathé introduceren de smoothiemachine
Dranken - Albert Heijn introduceert een zelfbedieningsmachine waarmee klanten in de winkel smoothies en andere dranken kunnen bereiden. Het concept, dat in Japan op grote schaal wordt gebruikt door 7-Eleven en eerder bij Shel was te zien, is door de Nederlandse ontwikkelaar De SmoothieMachine nu aangepast aan Europese retaileisen.
Lees berichtNederlanders redden 40 miljoen maaltijden van verspilling
Voedselverspilling - Nederlanders hebben sinds de introductie van Too Good To Go in 2018 inmiddels 40 miljoen maaltijden van verspilling gered. Dat staat gelijk aan ongeveer 35 dagen voeding voor alle inwoners van Utrecht, uitgaande van drie maaltijden per dag.
Lees berichtIntratuin Lochem krijgt nieuw ‘groen’ restaurant
Tuincentra - Intratuin Lochem ondergaat de komende tijd een flinke vernieuwing. Onderdeel daarvan is de komst van een nieuw restaurant: Eten in de Proeftuin. Het horecaconcept moet een duurzame en toekomstbestendige ontmoetingsplek worden waarin natuur en horeca nadrukkelijk met elkaar worden verbonden.
Lees bericht