Lidl test vleesvervangers direct naast het vlees


Lidl legt de bestverkopende vleesvervangers direct naast het vleesproduct in het schap

Supermarkt – Discounter Lidl wil vaart zetten achter de eiwittransitie. Niet alleen wordt het aantal plantaardige vleesvervangers verder uitgebreid, ook worden de bestverkopende vleesvervangers als test naast de vleesproducten gelegd.

De supermarkt wil dan dat 50% van de verkochte eiwitten van plantaardige afkomst is en niet meer dan 50% van dierlijke eiwitten. Op dit moment is 38% plantaardig en 62% dierlijk. Quirine de Weerd, hoofd duurzaamheid en communicatie Lidl: “Deze transitie is een belangrijke maatschappelijke uitdaging voor de komende jaren. Wij nemen hierin onze verantwoordelijkheid. Vandaar dat we onszelf een concrete doelstelling opgelegd hebben, gericht op de eiwittransitie.”

Lagere prijzen

Om de eiwittransitie verder te stimuleren zet Lidl ook in op lagere prijzen voor de vleesvervangers. Gedurende drie maanden wordt onderzocht welke invloed dit op de aankopen heeft. Ook worden er interviews onder klanten afgenomen. De volgende vleesvervangers liggen de komende maanden ook in het vleesschap: vegan rulgehakt, vega kipstukjes, vegan shoarma schnitzel en de vega burger.

Samenwerking

Voor deze pilot werkt Lidl samen met de Wageningen Universiteit en het World Resource Instituut (WRI). De resultaten worden na afloop van de pilot openbaar gemaakt, onder andere met een wetenschappelijk rapport.

Bron: Lidl/@FoodClicks

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws



LUBACH wint Vegan Award bij NVV-uitreiking in Utrecht

Verkiezing - Op 31 januari zijn in theater ZIMIHC Stefanus in Utrecht de Vegan Awards 2025 uitgereikt door de Nederlandse Vereniging voor Veganisme (NVV). De prijzen werden toegekend in acht categorieën en zetten inspirerende vegan initiatieven, producten en organisaties in het zonnetje. Een van de opvallendste winnaars was het televisieprogramma LUBACH, dat de award voor Beste Vegan Educatie & Informatie won met...

Lees bericht

Nettorama-oprichter Jaap Bastmeijer overleden

Persoonlijk - Nettorama-oprichter Jaap Bastmeijer is op 15 januari op 81-jarige leeftijd overleden. Dat meldt vakmedium FoodPersonality. Bastmeijer richtte in 1968 het bedrijf Envema op dat nog hetzelfde jaar de eerste Nettorama-winkel opende. Nettorama geldt als een van de vroegste discountsupermarkten van Nederland en ontwikkelde zich onder leiding van Bastmeijer tot een weliswaar relatief klein maar uiterst succesvol supermarktbedrijf.

Lees bericht



Bijna de helft van de Nederlanders eet dagelijks vlees of vis

Onderzoek - Bijna de helft van de Nederlanders (46%) eet vrijwel dagelijks vlees of vis. Dat blijkt uit de vijfde editie van de Markteffect Vleesvervangers Monitor, die onderzoekt hoe consumenten omgaan met het steeds grotere aanbod aan voedingsproducten en de groeiende aandacht voor gezondheid en duurzaamheid.

Lees bericht




© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid