Lunchroom of koffiebar populairste bijbaan in horeca
Onderzoek – De horeca is een populaire sector onder jongeren om in bij te verdienen. 24% van de jongeren werkt het liefste in de horeca op de vloer als bedieningsmedewerker, achter de bar of als barista bij een lunchroom of koffiebar, tegenover 12% op de vloer in de afwas of als hulpkok. Dat blijkt uit De Bijbanen Barometer uitgevoerd door DirectResearch in opdracht van digitaal uitzendplatform NOWJOBS.
Jongeren hebben echter wel een duidelijke voorkeur voor overdag werken in de horeca: 56% van degenen die horeca aantrekkelijk vinden, werkt het liefst overdag, 53% ook in de avond in restaurants. Slechts 25% heeft een voorkeur voor werken in de kroeg of discotheek. Het minst populair is bijverdienen in bedrijfscatering of kantines.
Eén op de vijf jongeren tussen de 16 en 28 jaar met een bijbaan werkt naast hun opleiding gemiddeld 24 uur per week of zelfs meer (n=274). Eén van de belangrijkste aspecten waar een bijbaan voor hen aan moet voldoen is flexibiliteit in werkuren en rooster. Waar ze echter de meeste waarde aan hechten is een goed uurtarief: 65% van de jongeren vindt dit het belangrijkste. Naast salaris kan een werkgever bijverdieners ook blij maken met een fijne werksfeer, bonussen of fooien en weekend- en feestdagtoeslagen. Eén derde van de jongeren werken liever doordeweeks in plaats van in het weekend. Slechts 15% werkt liefst alleen in het weekend en niet doordeweeks. Opvallend is dat 47% van de jongeren het liefst werkt voor een lokale en kleinschalige horecagelegenheid. Slechts 21% heeft de voorkeur voor een landelijk bekende keten.
Bron: NOWJOBS/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Bidfood opent nieuwe vestiging in Nijmegen
Groothandel - Bidfood breidt zijn netwerk uit met een nieuwe vestiging in Nijmegen. Daarmee wil de horecagroothandel zijn lokale aanwezigheid versterken en klanten in de regio beter bedienen.
Lees berichtVoorzitter KHN Ralf Benda roept op tot lastenvermindering
Actie- Vandaag is de officiële eerste dag van Ralf Benda als voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland. Zijn belangrijkste oproep aan de politiek in aanloop naar Prinsjesdag: zorg voor lastenvermindering en creëer meer ruimte om te ondernemen in de horeca.
Lees berichtKHN en HISWA-RECRON stellen nieuw ontwikkelpad voor horeca op
Samenwerking - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) en HISWA-RECRON hebben samen nieuwe sectorale ontwikkelpaden voor horeca en recreatie opgesteld. Het instrument moet het voor werkzoekenden en zij-instromers eenvoudiger maken om de sector binnen te komen en bestaande medewerkers meer inzicht geven in hun mogelijkheden om zich verder te ontwikkelen.
Lees berichtCRAFT waarschuwt voor verdwijnen brouwerijen door accijnsbeleid
Brouwerijen - Branchevereniging CRAFT roept het kabinet op de voorgenomen verhoging van de bieraccijns per 1 januari 2027 in te trekken. Volgens de organisatie brengt het Nederlandse accijnsbeleid het voortbestaan van kleine, onafhankelijke brouwerijen in gevaar.
Lees berichtTot 2029 Michelinsterrenuitreiking in Maastricht
Verkiezing - MICHELIN heeft Maastricht voor de komende drie jaar opnieuw gekozen als gaststad voor de MICHELIN Guide Restaurant Ceremony Nederland. Daarmee blijft de jaarlijkse bekendmaking van de Nederlandse Michelinsterren tot en met 2029 verbonden aan de Limburgse hoofdstad. De overeenkomst werd deze week officieel bekrachtigd.
Lees berichtNederlander koopt bier steeds vaker over de grens
Bierverkoop - De verkoop van alcoholhoudend bier daalt in Nederlandse grensregio’s aanzienlijk sterker dan in de rest van het land. Sinds de accijnsverhoging van 2024 ligt de daling daar 4 procentpunt hoger. Vooral aan de Duitse grens is het effect zichtbaar. Dat blijkt uit onderzoek van marktonderzoeksbureau Circana, uitgevoerd in opdracht van branchevereniging Nederlandse Brouwers.
Lees bericht