Nettorama en Boni samen verder als Nettorama
Fusie - Nettorama en Boni gaan fuseren, zo hebben de bedrijven vandaag bekend gemaakt. Boni verdwijnt als supermarktformule en alle winkels worden omgebouwd naar de formule van merkendiscounter Nettorama. Gezamenlijk hebben Nettorama en Boni circa 80 supermarkten en zo’n 6.800 medewerkers.
De fusie komt niet als een verrassing, schrijft het FoodPersonality. Na de onverwachte verkoop van Deen aan Albert Heijn, Vomar en Dekamarkt is de consolidatie in de sector weer in een stroomversnelling geraakt. Plus en Coop fuseerden al eerder en Jan Linders besloot de eigen formule op te geven en verder te gaan als franchisenemer van Albert Heijn. Nettorama en Boni zijn de volgende in een lange reeks. Bovendien onderzochten beide bedrijven in 2019 al eens de mogelijkheid van vergaande samenwerking. Daar was het kennelijk toen nog te vroeg voor.
Bron: FoodPersonality/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Supermarkten verlaten VNO-NCW vanwege hogere contributie
Actie - Meerdere grote bedrijven uit de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW vanwege een forse verhoging van de contributie. Dat hebben betrokken organisaties bevestigd na berichtgeving van De Telegraaf. Onder de vertrekkers bevindt zich ook het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL), de branchevereniging waarbij onder meer Sligro is aangesloten.
Lees berichtHard Drinks boeken recordgroei rond Koningsdag 2026
Analyse - Hard Drinks hebben rond Koningsdag 2026 opnieuw recordcijfers gerealiseerd in de Nederlandse supermarkten. Volgens recente verkoopdata van NielsenIQ groeide het volume van de populaire kant-en-klare alcoholische mixdranken sterk ten opzichte van vorig jaar.
Lees berichtOLA lanceert roze Pride Raket voor World Pride Amsterdam
Actie - Ter gelegenheid van World Pride Amsterdam 2026 introduceren OLA en COC Nederland een opvallende nieuwe variant van het raket-ijsje, de Pride Raket. Het ijsje is volledig roze gekleurd en moet deze zomer uitgroeien tot een zichtbaar symbool van inclusiviteit, diversiteit en vrijheid.
Lees berichtArla Foods en DMK krijgen groen licht voor fusie
Fusie - Arla Foods en DMK Group hebben groen licht gekregen voor hun voorgenomen fusie. Alle benodigde goedkeuringen van toezichthouders zijn inmiddels verleend, waardoor de samenvoeging naar verwachting op 1 juni 2026 officieel van kracht wordt.
Lees berichtBorrelplank groeit uit tot volwaardig eetmoment
Onderzoek - De borrelplank ontwikkelt zich in rap tempo van een gezellige aanvulling tot een volwaardig eetmoment. Steeds vaker vervangen Nederlanders het traditionele avondeten door een plank met hapjes.
Lees berichtNettorama-oprichter Jaap Bastmeijer overleden
Persoonlijk - Nettorama-oprichter Jaap Bastmeijer is op 15 januari op 81-jarige leeftijd overleden. Dat meldt vakmedium FoodPersonality. Bastmeijer richtte in 1968 het bedrijf Envema op dat nog hetzelfde jaar de eerste Nettorama-winkel opende. Nettorama geldt als een van de vroegste discountsupermarkten van Nederland en ontwikkelde zich onder leiding van Bastmeijer tot een weliswaar relatief klein maar uiterst succesvol supermarktbedrijf.
Lees bericht