Ondernemers verkopen aandelen SPAR university aan holding


SPAR university is een echte campuswinkel die zich richt op de student en de medewerkers van hogescholen en universiteiten

Formulenieuws - De ondernemers Martijn ten Berge en Ilona Bloch hebben hun aandelenbelang in SPAR university verkocht aan SPAR Holding. Daarmee komt de studentenformule volledig in handen van de organisatie.

SPAR university is een Grab & Go-formule gericht op studenten op universiteiten en hogescholen. Ten Berge en Bloch stapten in 2021 in als aandeelhouders en speelden sindsdien een belangrijke rol in de ontwikkeling van het concept. Onder hun leiding groeide SPAR university van negen naar vijftien locaties, aangevuld met zes smartfridges, goed voor in totaal 21 verkooppunten.

Samenwerkingen

Daarnaast werd het verdienmodel vernieuwd en werden samenwerkingen met cateraars opgezet. Via onder meer de SPAR university-app en retailmedia bereikt de formule inmiddels circa acht miljoen Gen Z-studenten.

Na vijf jaar dragen de ondernemers hun belang over, maar blijven zij betrokken bij de formule. De dagelijkse aansturing komt in handen van het bestaande managementteam binnen SPAR Nederland.

Volgens SPAR blijft de formule functioneren als innovatielab binnen de organisatie, met verdere focus op groei en professionalisering.

Bron: SPAR Nederland/@FoodClicks

Martijn ten Berge en Ilona Bloch

Auteur: Steffen van Beek

Gerelateerd nieuws



SPAR en Bakerstreet sluiten strategische samenwerking

Formulenieuws - SPAR Nederland en Bakerstreet zijn een strategische samenwerking gestart om de foodservicepropositie binnen SPAR buurt- en city-winkels versneld te versterken. Met de samenwerking met Bakerstreet zet SPAR een gerichte stap in de verdere groei van het gemakssegment.

Lees bericht




SPAR kiest voor always-on aanpak in ‘effe sparren’-campagne

Formulenieuws - SPAR Nederland zet een volgende stap in zijn merkstrategie met de doorontwikkeling van de ‘effe sparren’-campagne. De retailer introduceert een always-on aanpak waarbij het hele jaar door content wordt ontwikkeld, afgestemd op eetmomenten en de vier winkelformats: SPAR buurt, city, express en enjoy.

Lees bericht

Directeur Operations Pim Dirckx verlaat SPAR na ruim 13 jaar

Formulenieuws - SPAR Holding B.V. maakt bekend dat Directeur Operations Pim Dirckx per 1 mei 2026 het bedrijf verlaat. Na ruim dertien jaar bij SPAR kiest hij, na een korte sabbatical, voor een nieuwe uitdaging. Dirckx vervulde de afgelopen 6,5 jaar de rol van Directeur Operations en bekleedde daarvoor functies als Manager Winkeloperatie en Acquisiteur.

Lees bericht



© 2026 FoodClicks.

  • Disclaimer
  • Privacy Policy
  • Cookie beleid