Paardekooper presenteert tweede Duurzaamheidsverslag
Verpakkingen - Als aanjager van duurzaamheid binnen de verpakkingsindustrie zet Koninklijke Paardekooper Group in op een duurzamere toekomst. Het familiebedrijf presenteert daarom de tweede editie van het Duurzaamheidsverslag, waarin de organisatie aangeeft niet alleen de CO2-voetafdruk van de eigen organisatie te verminderen, maar ook die van hun klanten en partners.
Het verpakkingsbedrijf laat weten dat er opnieuw concrete stappen zijn gezet dit jaar. Hoewel het bedrijf trots is op initiatieven zoals het gebruik van zonnepanelen, het promoten van elektrisch rijden en de verduurzaming van de kantoren, ligt de grootste impact van het verpakkingsconcern in het verduurzamen van de verpakkingen die zij leveren aan hun klanten. Het is hun ambitie om de organisatie en de verpakkingen die zij leveren daar waar mogelijk te verduurzamen. Door kritisch te kijken naar materiaalgebruik en hierover te adviseren, bieden ze klanten alternatieven aan en inspireren ze hen bewustere keuzes te maken. Op deze manier kunnen zij de impact van verpakkingen aanzienlijk verlagen. Lyanne Paardekooper, CMO en vierde generatie Paardekooper in het familiebedrijf dat ruim 100 jaar bestaat: ‘Dagelijks maak ik bewuste keuzes in mijn leven, maar ik besef dat de impact die ik als individu maak veel minder groot is dan mijn invloed als ondernemer. Daarom zet ik samen met onze organisatie concrete stappen naar een duurzamere toekomst.’
FCS-keurmerk
Een van de stappen die het bedrijf gaat zetten op het gebied van duurzaamheid is de inzet van meer papier met FCS-keurmerk. Het streven is dat eind 2025 95% van het papier het FSC-keurmerk heeft. Zo introduceerde de organisatie gumtape bestaande uit FSC-gecertificeerd papier met wateractiveerbare lijm gemaakt van zetmeel. Speciaal voor de bloemen en plantensector, waarin Paardekooper wereldwijd marktleider is, is een transparante bloemenhoes ontwikkeld bestaande uit ruim 70% gerecycled plastic. Daarnaast wil het bedrijf in 2030 50% minder CO2 uitstoten dan in 2022.
Bron: Paardekooper/@FoodClicks
Auteur: Steffen van Beek
Gerelateerd nieuws
Samenwerking Bidfood en Cordaan met vijf jaar verlengd
Zorg - De langdurige samenwerking tussen Bidfood en Stichting Cordaan wordt met vijf jaar verlengd. Daarmee spreken beide organisaties hun vertrouwen uit in de gezamenlijke koers en ambities voor de toekomst.
Lees berichtOpvolger KIOSK 2.0 zet in op vers en duurzaamheid
Formulenieuws- NS heeft vandaag op Utrecht Centraal de eerste vernieuwde Kiosk volgens een nieuw retailconcept geopend. Met deze introductie speelt NS in op veranderende reizigersbehoeften, technologische ontwikkelingen en de groeiende vraag naar duurzamere oplossingen binnen foodservice.
Lees berichtBijna de helft van de Nederlanders eet dagelijks vlees of vis
Onderzoek - Bijna de helft van de Nederlanders (46%) eet vrijwel dagelijks vlees of vis. Dat blijkt uit de vijfde editie van de Markteffect Vleesvervangers Monitor, die onderzoekt hoe consumenten omgaan met het steeds grotere aanbod aan voedingsproducten en de groeiende aandacht voor gezondheid en duurzaamheid.
Lees berichtSligro Roosendaal schenkt €5.000 aan Stichting Paul bij heropening
Groothandel - Precies om 11 minuten over 11 is de vernieuwde Sligro-vestiging aan de Leemstraat in Roosendaal feestelijk heropend. Ter gelegenheid van de opening doneerde Sligro €5.000 aan Stichting Paul, een lokale organisatie die zich inzet om alle kinderen in de gemeente Roosendaal te laten sporten.
Lees berichtHands Off introduceert vier nieuwe plantaardige chocoladerepen
Introductie - Chocolademerk Hands Off breidt zijn assortiment uit met vier nieuwe plantaardige chocoladerepen met zachte vulling. Het merk speelt daarmee in op de groeiende vraag naar duurzame en plantaardige alternatieven.
Lees berichtJura Distillery vervangt de 10 Year Old voor 12 Year Old
Gedistilleerd - Jura Single Malt Scotch Whisky introduceert Jura 12 Year Old als nieuwe entry level whisky en vervanger van de Jura 10 Year Old. Daarnaast onthult Jura een nieuw design voor hun verpakkingen die het makkelijker moet maken om whisky te kiezen en te ontdekken.
Lees bericht